Teatr nietypowy i osobliwy

"Noc nadchodzi od wewnątrz" - reż: Robert Drobniuch - Teatr Kolegtyw

Sceniczna adaptacja fragmentów powieści Gustawa Flauberta to najnowsza propozycja dla spragnionych teatru nietypowego i osobliwego. Teatr Kolegtyw pracuje nad nowym spektaklem, który łączy w sobie elementy tańca, multimediów i klasycznego teatru. Premiera sztuki "Noc nadchodzi od wewnątrz" już w najbliższą niedzielę w byłych magazynach wojskowych

Jest to powieść o różnych motywacjach, które na co dzień kierują człowiekiem - mówi Robert Drobniuch, reżyser spektaklu. - Zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się ludzkie żądze, pragnienia i dlaczego czasem zasłaniają nam to, co w naszym życiu jest najważniejsze, czyli uczucie i spokój.

Spektakl Teatru Kolegtyw inspirowany jest fragmentami powieści Gustawa Flauberta "Kuszenie świętego Antoniego". Grupa artystów pracuje nad nim już od pięciu tygodni. Autorem scenografii jest Kamel Boukoffa, wizualizacje przygotował Krzysztof Kiziewicz, a muzykę Michał Górczyński.

- Węglowa miała ogromny wpływ na ostateczny kształt tej sztuki - mówi reżyser. - Ten spektakl mógł powstać tylko w tak charakterystycznej przestrzeni.

W przedstawieniu występuje troje aktorów: Dorota Baranowska, Izabela Wilczewska i Kamil Dobrowolski.

- Mój bohater to trudna i bardzo złożona osobowość - mówi Kamil Dobrowolski, który zagra Antoniego. - Cały czas nie jest dla mnie do końca jasna. Walczę z nią, żeby maksymalnie ją uwiarygodnić.

Izabela Wilczewska o swojej postaci mówi, że jest niezwykle smutna, samotna i poszukująca miłości. Czy ją znajdzie? - Tego widz dowie się podczas przedstawienia - mówi aktorka.

Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę o godz. 20. Sztuka "Noc nadchodzi od wewnątrz" będzie wystawiana przez cztery dni do środy włącznie. Artyści zapraszają do magazynu nr 10. Wstęp jest bezpłatny.

Anna Kopeć
Kurier Poranny
24 lipca 2010

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia