Teatr Nowy w trasie

"Jasiu albo polish joke" - reż. Maciej Podstawny - Teatr Nowy w Zabrzu

Już dzis, 18 września wyruszamy w kolejną trasę projektu "TEATR POLSKA" ze spektaklem Davida Ives'a "Jasiu albo polish joke" w reż. Macieja Podstawnego.

Tym razem dotrzemy do Brzegu Dolnego i Krotoszyna. W każdym miejscu spektakl poprzedzą warsztaty teatralne dotyczące aktualnego problemu emigracji. Wspólnie z uczestnikami zastanowimy się, w jaki sposób jesteśmy postrzegani za granicą, co w Polsce nam się podoba, i jakie elementy (bądź cechy) przenieślibyśmy z innych krajów. Po spektaklu zaplanowaliśmy spotkanie widzów z twórcami przedstawienia. Przedmiotem dyskusji będzie próba odpowiedzi na pytania pojawiające się w treści sztuki, związane z problematyką: emigracji, poczucia tożsamości narodowej, wykluczenia społecznego. Dyskusje poprowadzi dr Krzysztof Karwat - krytyk teatralny, literat, publicysta, od wielu lat zajmujący się problematyką tożsamości narodowej i emigracji.

26 października wyruszymy w ostatnią trasę projektu "TEATR POLSKA". Będą to: Gorlice, Krosno, Strzyżów, Lubaczów a także Równe na Ukrainie.

(-)
Materiał Teatru
18 września 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia