Teatr Ogrodowy na pełnych obrotach

7. Chorzowski Teatr Ogrodowy

W Teatrze Ogrodowym teatralne lato w pełni. 9 sierpnia Teatr bez Sceny w przedstawieniu "Diabelski młyn", 10 sierpnia Teatrzyk Ogródkowy dla dzieci i jeszcze Chorzowska Noc Filmowa.

9 sierpnia o 21:0 "Diabelski młyn", Teatr Bez Sceny (Katowice)

Ona i on. Nastrojowa muzyka, łóżko. Oczywisty scenariusz wieczoru. I nagle szereg niespodzianek, i rozrastająca się tajemnica. Koniec schematu. W "Diabelskim młynie" obecność młodej kobiety i starszego mężczyzny nie jest pretekstem do snucia uniwersalnych rozważań o wojnie płci. Tu świat zawęża się do skomplikowanej relacji łączącej dwie postacie. Jest dowcipnie, by zaraz zrobiło się bardzo groźnie. Jest źle, by zaraz było frywolnie. Zacierają się granice między światami, jak na karuzeli zmieniają się tu uczucia. Tempo akcji wyklucza nudę, a subtelny dowcip wzbogaca dialogi. Utrzymana w słodko-gorzkim tonie komedia dostarcza radości i wzruszeń, ale przede wszystkim zawiera doskonale opowiedzianą historię, o której trudno zapomnieć. Za kreację aktorską w tym spektaklu Agnieszka Radzikowska otrzymała nominację do Złotej Maski.

tytuł oryginału: Les montagnes russes

tekst: Eric Assous

Bilety na spektakl w cenie 18 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92) oraz w sieci ticketportal.pl

10 sierpnia o 15:00 - Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy, "Brzydkie kaczątko i już!", Prym ART (Ruda Śląska)

Małe kaczątko bez przerwy słyszy od innych zwierząt, że jest brzydkie i nieudane. Wędruje więc przez świat w poszukiwaniu akceptacji. Samotny drwal pomaga bohaterowi przeżyć srogą zimę, ale czy wiosna przepędzi smutki? Znana baśń Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonie staje się nie

tylko opowieścią o tolerancji, ale również dynamicznym widowiskiem. Pełen kolorów, pięknych piosenek śpiewanych razem z dziećmi oraz pomysłowej choreografii spektakl ucieszy wszystkie maluchy.

10 sierpnia od 21:00 - Chorzowska Noc Filmowa

Stowarzyszenie Inicjatywa oraz Stowarzyszenie SZTYG.art zapraszają pod wieżę na plenerowe projekcje filmów wakacyjno-teatralnych:

"Vicky Cristina Barcelona", 2008, Woody Allen, 96'

"Pojedynek", 2007, Kenneth Branagh, 86'

Vicky Cristina Barcelona to nie jest kolejna historia europejskich wakacji Amerykanów. To arcydzieło portrecisty miast i ludzi - Woody'ego Allena. Na ekranie Scarlett Hohansson, Penélope Cruz i Hiszpania, czyli humor Woody'ego Allena w świecie Pedro Almodovara.

Filmowy Pojedynek (Michael Caine i Judy Law) to okazja konfrontacji tej adaptacji dramatu Anthony Shaffera (ostatnie dzieło Harolda Pintera) z aż dwoma spektaklami: tym w Teatrze Korez (Artur Święs i Mirosław Neinert) i tym w czasie 15. Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień w Teatrze Rozrywki (Błażej i Jan Peszkowie).

Organizatorzy zapraszają również na wystawę fotografii Radka Ragana z Chorzowskiego Teatru Ogrodowego - "Kadry teatru" przez cały sierpień czynne będą w Galerii Straż Pożarna - pomiędzy wieżą Prezydent a Magazynem Ciekłego Powietrza - naszą sceną główną.

(-)
Materiał Teatru
6 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...