Teatr: Pingwiny, na pokład!

"Na arce o ósmej" - reż: Lech Chojnacki - Teatr Animacji w Poznaniu

Jeden nowy tytuł, trzy pokazy w miesiącu - w Adrii rusza stała scena dla dzieci. W gmachu przy ul. Toruńskiej 30 dorośli i najmłodsi zobaczą gościnne spektakle z całego kraju. Rozdajemy zaproszenia na niedzielny pokaz poznańskiego Teatru Animacji.

Na arce o ósmej godzinie mają stawić się zwierzęta, jeśli chcą być ocalone z potopu. Ale tylko po dwa okazy z każdego gatunku. Dowiadują się o tym pingwiny, trzy pingwiny... Tak zaczyna się przedstawienie, które obejrzeć będzie można w niedzielę w Adrii. Pingwiny otrzymują dwa bilety uprawniające do wejścia na statek. Zaproszenia brakuje dla jednego z nich. Zwierzęta kłócą się więc ze sobą, biją. Ale choć mają trudne charaktery, żyją w przyjaźni. Tym bardziej problem nie będzie więc łatwy do rozwiązania. 

Przewrotna, pełna humoru opowieść współczesnego dramaturga niemieckiego Urlicha Huba mówi przede wszystkim o przyjaźni, która została wystawiona na próbę. Ponadczasowa tematyka, dowcipna scenografia i lubiane przez wszystkich piosenki zespołu "Arka Noego" sprawiają, że spektakl z przyjemnością obejrzą dzieci i dorośli.

Poznański spektakl wyreżyserował Lech Chojnacki, a scenografię przygotował Dariusz Panas. Na scenie zobaczymy Sylwię Zajkowską, Magdę Dehr, Sylwię Koronczewską-Cyris, Grzegorza Ociepkę, Piotra Grabowskiego oraz Krzysztofa Dutkiewicza. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 11. Bilety kosztują 18 zł (grupowy 16 zł). "Na arce o ósmej" pokazane zostanie również w poniedziałek i wtorek o tej samej porze.

W czasie ferii wśród wszystkich osób, które zakupią bilety, rozlosowana będzie niespodzianka - zaproszenie za kulisy na spotkanie z lalkami i aktorami. W niedzielę dodatkowo odbędzie się losowanie, w którym nagrodą będzie bilet na jedno z kolejnych przedstawień w Adrii.

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na jutrzejszy spektakl w Adrii (ul. Toruńska 30). Aby wygrać jedno z nich, wystarczy napisać do nas dziś na adres e-mailowy kultura@bydgoszcz.agora.pl. Na zgłoszenia czekamy od godz. 11. Bilety odebrać będzie można w kasie przed spektaklem.

mił
Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
16 stycznia 2010

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia