Teatr Polonia zaprasza

Polsko-ukraiński Dzień Dziecka - "Czerwony kapturek" - reż. Adam Biernacki - Teatr Polonia w Warszawie - foto: Adam Bondarowicz - mater. prasowe

W środę, 1 czerwca, na stołecznym placu Konstytucji Teatr Polonia dwukrotnie - o godz. 12.00 i 17.00 - pokaże spektakl "Czerwony kapturek" w opracowaniu Jana Brzechwy i reżyserii Adama Biernackiego.

Po każdym z przedstawień wszyscy widzowie będą mogli też wysłuchać bajek ukraińskich autorstwa Józefa Herolda (w tłumaczeniu poetki Svitlany Bresławskiej), które przeczytają: po ukraińsku - Vova Makovskyi i po polsku - Grzegorz Kwiecień.

W spektaklu "Czerwony kapturek" grają: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz i Jarosław Sacharski.

Dzień Dziecka zapowiada coroczną wielką akcję teatralną Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury: GRAMY CAŁE WAKACJE. W jej ramach, od 24 czerwca do końca sierpnia, dostępnych będzie 99 spektakli: 54 w Teatrze Polonia i Och-Teatrze oraz 40 bezpłatnych na Placu Konstytucji, przy ul. Grójeckiej 65 i w Centrum Praskim Koneser.

Wszystkie daty i tytuły przedstawień dostępne są na stronie www.teatrpolonia.pl oraz www.ochteatr.com.pl.

(-)
Tokfm.pl
28 maja 2022
Portrety
Adam Biernacki

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia