Teatr Polski Dzieciom

cykl spotkań dla dzieci w Teatrze Polskim w Warszawie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych widzów Teatr Polski w Warszawie postanowił uruchomić nowy cykl - Teatr Polski Dzieciom. Spektaklem inaugurującym cykl będzie przedstawienie Teatru Współczesnego ze Szczecina "Na Arce o ósmej". Zapraszamy 4 lutego o godz. 12.00 i 16.00

Teatr Polski dzieciom to nowy cykl Teatru Polskiego skupiający działania teatralne nastawione na młodego widza. Kierując się ideą teatru jako miejsca otwartego i przyjaznego szerokiej publiczności, ale jednocześnie w pewien sposób elitarnego, chcemy stworzyć dzieciom możliwość spotkania z wysoką sztuką, pokazując zarazem, jak świetną może być ona zabawą. Jedną z podstawowych misji teatru jest edukacja.

Pierwszy jej aspekt – artystyczny, to objaśnianie języka teatru młodemu widzowi i uwrażliwianie na sztukę. Nie mniej ważny jest jednak jej wymiar społeczny, który sytuuje teatr w roli narzędzia pomocnego w wychowywaniu ludzi świadomych siebie i otaczającego ich świata oraz stawiających mu najważniejsze pytania. Oglądając spektakl młody człowiek zderza się niejednokrotnie z emocjami, z którymi sam się boryka w życiu codziennym. Teatr pomaga mu zdystansować się do siebie i wzmocnić wewnętrznie. Warsztaty teatralne pozwalają mu z kolei pokonywać swoje bariery, nabrać pewności siebie i doskonalić umiejętność pracy w grupie, rozwijając jednocześnie twórcze myślenie.

Edukacja teatralna jak i teatr dla dzieci wciąż działają w Polsce na obrzeżach głównego nurtu kultury. Niewątpliwie ma na to wpływ ogromna ilość ofert różnego rodzaju rozrywki, jakie niesie za sobą kultura masowa. Jesteśmy przekonani, że wprowadzając do repertuaru Teatru Polskiego propozycje dla dzieci, wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych widzów, rodziców jak i nauczycieli. Zapoznając dzieci ze światem teatru od najmłodszych lat, mamy szansę zapewnić im atrakcyjną, wartościową rozrywkę i otworzyć je na sztukę, co z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu.

W planach są między innymi:

1. prezentacje zaproszonych spektakli, wybranych spośród najciekawszych propozycji repertuaru dla młodego widza
2. czytanie bajek, zajęcia teatralne prowadzone przez artystów i instruktorów
3. koncerty przybliżające dzieciom świat żywej muzyk

(-)
Materiały Teatru
26 stycznia 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia