Teatr Polski w kolorze limonki

Teatr Polski w Poznaniu: sezon 2018/19

Nowy sezon w Teatrze Polskim otworzy pod koniec października premiera spektaklu o Marii Konopnickiej "jakiej nie znamy" - jak zapowiadają twórcy. Spektakl reżyseruje Wiktor Rubin.

Kolejna premiera w Polskim, który inauguruje właśnie sezon w kolorze limonkowym, planowana jest pod koniec grudnia - spektakl o powstaniu wielkopolskim "27 grudnia" wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. Spektakl dedykowany będzie młodszym widzom - do współpracy przy jego przygotowaniu zaproszona została młodzież, a przedstawienie powstaje w koprodukcji z poznańskim Teatrem Animacji.

Nowy rok to początek pracy nad "Hamletem", który reżyserować będzie - po raz kolejny w Teatrze Polskim - Maja Kleczewska. W tytułową rolę ma wcielić się aktor pochodzący z Ukrainy. A na finał sezonu szykowana jest "Nana" Emila Zoli w reżyserii Moniki Pęcikiewicz, dawno niewidzianej na polskich scenach.

Oprócz wydarzeń na Dużej Scenie odbędą się też dwie premiery w Malarni, przygotowywane przez reżyserów młodszego pokolenia - Andrzeja Błażewicza i Beniamina Koca.

Ale Teatr Polski to nie tylko wydarzenia teatralne: 16 września, koncertem z udziałem uczniów PSM I stopnia przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, inauguruje sezon Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego. 1 października z kolei, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, z koncertem wystąpi działający w teatrze Chór Międzypokoleniowy. Do obu projektów już wkrótce zorganizowany zostanie nabór.

Sylwia Klimek
kultura.poznan.pl
28 września 2018

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...