Teatr Polski w Moskwie

Polski program specjalny - XVII Festiwal Teatralny Złota Maska - Rosja

Złota Maska to największy i najważniejszy rosyjski festiwal. Co roku w Moskwie prezentowane są na nim najważniejsze rosyjskiej przedstawienia. Od 5 lat festiwal bardzo intensywnie rozwija również swój program międzynarodowy

W ramach najbliższej edycji Złotej Maski szczególna uwaga skierowana zostanie na Polskę. Przygotowany na XVII edycję festiwalu program Teatr Polski w Moskwie to pierwsza tak duża prezentacja polskiego teatru i dramatu na tym prestiżowym i niezwykle opiniotwórczym festiwalu.

Na prezentację programu zainteresowani zapraszeni są do Instytutu Adama Mickiewicza 23 lutego o  godz. 12 (Pałacyk Cukrowników, ul. Mokotowska 25, Warszawa). Program przedstawią Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza,  Joanna Klass, kurator programu ze strony polskiej oraz Grzegorz Laszuk, komuna//warszawa – zaprezentuje on projekt specjalny „Opera kolejowa: Prolog”.

"Opera kolejowa: Prolog" to jedno z głównych wydarzeń polskiego programu na Złotej masce - projekt work-in-progress przygotowany przez komunę//warszawa oraz Liquid Theatre z Moskwy. Partytura muzyczna spektaklu zostanie skomponowana jako wariacja rozkładu jazdy pociągów odjeżdżających i przyjeżdżających na moskiewskie dworce, a jego libretto stanowić będą nagrania rozmów z przypadkowymi pasażerami.

Teatr Polski w Moskwie organizowany jest przez Instytut Adama Mickiewicza i Festiwal Złota Maska. Informacje: Magdalena Mich mmich@iam.pl, 0 602 663 570

(-)
Materiały Teatru
23 lutego 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia