Teatr Polski z nagrodami

5. Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA

Krystian Lupa został wczoraj nagrodzony za najlepszą reżyserię, a Halina Rasiakówna za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w "Poczekalni.0" w konkursie V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie.


Andrzej Kłak, nowy aktor Teatru Polskiego, otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za drugoplanową rolę męską, ale w przedstawieniu wałbrzyskim - "O dobru".

Nagrody przyznało międzynarodowe jury w składzie: Max Philip Aschenbrenner (Niemcy), Dario Loperfido (Argentyna) i So Kwok Wan (Hongkong).

Z poprzednich edycji Boskiej Komedii Teatr Polski we Wrocławiu przywiózł następujące nagrody: za najlepszą reżyserię dla Jana Klaty oraz za najlepszą scenografię dla Mirka Kaczmarka ("Sprawa Dantona", pierwsza edycja, 2008), za najlepsze przedstawienie ("Tęczowa Trybuna" 2012, czwarta edycja, 2011), za najlepszą reżyserię dla Jana Klaty ("Utwór o Matce i Ojczyźnie", czwarta edycja, 2011) oraz dla najlepszego zespołu aktorskiego ("Tęczowa Trybuna" 2012 i "Utwór o Matce i Ojczyźnie", czwarta edycja, 2011).

(-)
Materiał Organizatorów
15 grudnia 2012

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...