Teatr Rawa na Scenie w Malarni

"Disco pigs" - reż. Karolina Maciejaszek - Stowarzyszenie Teatr Rawa w Katowicach

"Disco pigs" to współczesny dramat irlandzki, będący materiałem na kameralny spektakl z dwuosobową obsadą. Tekst Endy Walsha jest opowieścią o dziewczynie i chłopaku, których łączy niezwykła przyjaźń i braterstwo dusz.

To para buntowników sprzeciwiających się otaczającej, szarej codzienności; dwie wyraziste osobowości, które nie chcą wtopić się w przygnębiający pejzaż swojego miasta. Dlatego uciekają w swój zamknięty, fikcyjny, wyobrażony świat i w nieustającą zabawę; dlatego nie chcą nigdy dorosnąć, by nie stać się tacy jak ich rodzice; dlatego chcieliby wciąż obchodzić siedemnaste urodziny.

Walsh w bardzo poruszający sposób opisuje młodzieńczy bunt i wieczną niedojrzałość - pułapkę, w jaką wpadają bohaterowie naznaczeni syndromem "Piotrusia Pana", także ich niedojrzałość do miłości, strach przed otwarciem się na drugiego człowieka. "Disco pigs" to także po prostu bardzo piękna opowieść o zawiedzionej miłości - historia związku, który z czysto przyjacielskiej relacji przeradza się w fascynację miłosną.

Dramat Endy Walsha ma ogromny potencjał - autor operuje niezwykle interesującym, współczesnym językiem, w którym poezja miesza się z dosadnością, tworzy bardzo ciekawe postaci - materiał do pracy nad pełnokrwistymi, interesującymi rolami aktorskimi.

W spektaklu wykorzystane będą autorskie materiały audiowizualne.

Spektakl powstaje w ramach projektu "Wykluczonych Portret Własny" w koprodukcji Stowarzyszenia "Teatr Rawa" z Instytucją Kultury Katowice-Miasto Ogrodów oraz dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego.

(-)
Materiał Teatru
14 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...