Teatr Rozmaitości w Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

w Muzeum ma powstać siedziba Teatru Rozmaitości

Architekt Christian Kerez, projektujący Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, spotkał się z przedstawicielami Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Prawdopodobnie podejmie się on zaprojektowania w muzeum teatru.

Jak poinformowała Julia Matuszewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta (SZRM) ostateczne decyzje podczas poniedziałkowego spotkania nie zapadły. Kerez powiedział jednak, że "jest w stanie podjąć się wyzwania umiejscowienia teatru w projekcie budynku". W Muzeum ma powstać siedziba Teatru Rozmaitości.

- Christian Kerez powiedział, że zrobił kalkulacje i wyliczył, że istnieje możliwość usytuowania teatru w budynku. Są już wstępne plany co do tego, w którym miejscu dokładnie ten teatr i jego scena miałyby się znajdować. Architekt zastanawiał się nad tym, gdzie najlepiej byłoby umieścić teatr - powiedziała Matuszewska.

Podkreśliła również, że podczas spotkania nie rozmawiano o kwestiach finansowych. Wynagrodzenie Kereza za wykonanie projektu ma wynosić 26 mln złotych.

W rozmowach w sprawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, oprócz Kereza i przedstawicieli SZRM, uczestniczyli prof. Stefan Kuryłowicz i arch. Piotr Kuczyński z Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates. Rozmowy dotyczyły uszczegółowienia umiejscowienia teatru w projekcie budynku.

pmaj
PAP
3 lutego 2009
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia