Teatr Słowackiego rozpoczyna 118 sezon teatralny

nowy sezon. Nowe premiery

Rozpoczynamy 118. sezon teatralny. Na dobry początek spektale ulubione przez publiczność. Na Dużej Scenie - laureat publiczności 2008 roku - osławione "Tango Piazzolla" duetu Burzyńska - Opalski (10 i 11 września o godz. 19.00). Scena Miniatura zparasza na spotkanie z legendarną sztuką Agaty Christie "Pułapka na myszy" (spektakle 10, 11, 12 września)

Na początku sezonu wystawimy na Dużej Scenie sztukę Williama Szekspira pt. "Tragedia Makbeta" w reżyserii Redbada Klijnstry , proponującego ciekawą i aktualną interpretację arcydzieła mistrza ze Stratfordu. Spektakle odbędą się w dniach 23 - 26 września . Trwają próby do premierowego spektaklu pod roboczym tytułem "Ojciec", który reżyseruje Agata Duda Gracz. Premiera - 27 listopada .

Na Scenie Miniatura do końca roku odbędą się dwie premiery. Niezwykle ciekawie zapowiada się spektakl pt. "Intymność", którego premiera zaplanowana jest na 15 października. Sztukę reżyseruje Iwona Kempa, znana z realizacji w naszym teatrze "Rozmów poufnych". 29 października zapraszamy na spektakl wg prozy Alessandra Baricco pt. "Novecento" w wykonaniu Błażeja Wójcika.

Przedstawienia koniecznie do zobaczenia.

Zachęcamy do obowiązkowego obejrzenia spektakli: "O rozkoszy" w reż. Macieja Wojtyszki, kostiumowej opowieści z czasów panowania carycy Katarzyny II i głośnego "Wyobraźcie sobie.. William Szekspir" z gościnnie występującym Andrzejem Sewerynem, oraz superprodukcji - zrealizowanego z wielkim rozmachem inscenizacyjnym - dramatu Beatrix Cenci, laureata plebiscytu publiczności 2009.

Jeszcze tylko w październiku można będzie zobaczyć spektakl pt. "Frank V. Komedia Bankierska" w znakomitej obsadzie i wielce interesującej interpretacji dokonanej przez reż. Krzysztofa Babickiego. 1 i 2 października odbędą się ostanie dwa przedstawienia!

(-)
Materiały Teatru
10 września 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...