Teatr STU gotowy na 57.sezon

„Tartuffe" – aut. Molier - reż. Krzysztof Pluskota - Krakowski Teatr Scena STU

W tym sezonie nasz repertuar zawiera 22 tytuły - te klasyczne i najnowsze, które jak sądzimy spełnią Państwa oczekiwania.

57. sezon teatralny STU rozpocznie się już 14 września przedpremierowymi spektaklami TARTUFFE, arcydzieła komediowego Moliera w przekładzie Jerzego Radziwiłowicza. Przedstawienie wyreżyserował, Krzysztof Pluskota a scenografię zaprojektowała Katarzyna Wójtowicz. W spektaklu usłyszą Państwo Cztery pory roku Vivaldiego, w fenomenalnym odczytaniu Maxa Richtera. W obsadzie zobaczą Państwo między innymi : Kamilę Bestry, Urszulę Grabowską-Ochalik; Aldonę Grochal, Marię Seweryn, Andrzeja Deskur, Rafała Dziwisza; Radosława Krzyżowskiego, Macieja Wierzbickiego i Marcina Zacharzewskiego.

Spektakle premierowe TARTUFFE - 16 i 17 września godz. 19.00.

Tradycyjne otwarcie sezonu, tym razem w niedzielę, 18 września, uświetni koncert finalistów i laureatów drugiej edycji Konkursu Piosenki o Krakowie, organizowanego wspólnie z Radiem RMF Classic, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskego.

W odpowiedzi na nieustające prośby widzów, w październiku wznawiamy WESELE Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, które tym samym, w odnowionym kształcie, dołącza do klasycznego kanonu STU, obok Hamleta, Biesów, Zemsty, Balladyny i Trzech sióstr.

Spektakle premierowe WESELA - 29 października godz. 19.00 i 30 października godz. 18.00

Na 57. STU -lecie, które obchodzimy jak zawsze 20 lutego, pokażemy prapremierowo labirynt.13 bajek dla dorosłych, z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, który jest adaptacją niedawno wydanej w Polsce książki Michaela Endego "Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt" w tłumaczeniu Jerzego Korpantego.

Magdalena Jamka-Sułkowska
Teatr Scena STU
13 września 2022

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia