Teatr Tańca przy Teatrze Wielkim w Łodzi

Przyjdź i pokaż nam swoje taneczne umiejętności

Od nowego sezonu artystycznego przy Teatrze Wielkim w Łodzi rusza Teatr tańca „Artland JR”! Pierwsze przesłuchanie odbyło się 14 września -kolejne jest zaplanowane na 9 października. Wszystkie chętne, uzdolnione tanecznie dzieci i młodzież w wieku 12-21 lat zapraszamy na przesłuchania do Teatru Tańca Artland jr przy Teatrze Wielkim w Łodzi już 9 października o godz. 15 w Teatrze Wielkim w Łodzi (wejście od ul. Jaracza). Przyjdź i pokaż nam swoje taneczne umiejętności,a może to Ciebie zaprosimy do Teatru Tańca Artland jr i rozpoczniesz wspaniałą, sceniczną przygodę.


Teatr Tańca „Artland jr" przy Teatrze Wielkim w Łodzi będzie zarówno współpracującą z nim grupą taneczną, jak i samodzielnym zespołem artystycznym.

Jego działalność skierowana jest do młodzieży, niekoniecznie uczącej się w szkołach baletowych. Pracując nad konkretnymi przedstawieniami, młodzi artyści będą mogli poznawać różne techniki tańca - modern balet, hip hop, break dance, electric boogie, Broadway jazz, show dance czy funky. Młodzież będzie miała przy tym kontakt z wieloma choreografami, starannie dobieranymi na poszczególnych etapach nauki.

Powstanie Teatru Tańca „Artland jr" przy Teatrze Wielkim w Łodzi związane jest także z jego najbliższymi planami repertuarowymi. Przewidziana jest światowa prapremiera widowiska tanecznego „Lamaila" do muzyki Macieja Pawłowskiego. W widowisku tym – poza profesjonalnym zespołem baletowym – wiele ról przypadnie w udziale dzieciom i młodzieży. Jedną z misji Teatru Tańca „Artland jr" jest szkolenie kolejnych obsad młodych adeptów sceny tanecznej dla potrzeb tej produkcji.

Przewidujemy dwie grupy wiekowe: 12-15 i 16-21 lat. Zajęcia odbywać się będą w salach baletowych Teatru Wielkiego w Łodzi, w liczbie 24 godzin miesięcznie (lub więcej - w zależności od projektów artystycznych), w poniedziałki w godzinach 16.00 – 20.00 oraz w środy w godzinach 15.00 – 17.00. Opłata miesięczna wynosi 290 zł (ok.12 zł za godzinę zajęć).

Najbliższe przesłuchania wstępne odbędą się 9 października września o godzinie 15.00 w Teatrze Wielkim w Łodzi (sale baletowe – wejście od ul. Jaracza). Kandydaci proszeni są o przyniesienie strojów gimnastycznych.

(-)
Materiał Teatru
2 października 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...