Teatr Tęcza i Nowy proponują

Pippi Pończoszanka skończyła 75 lat

Z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki z książek Astrid Lindgren, Teatr Lalki Tęcza nagrywa i publikuje filmy, jak pracownicy teatru czytają o przygodach tej rudowłosej dziewczynki. Nowy Teatr zaprasza na warsztaty z Moniką Janik oraz na spektakl online.

Seria słuchowisk online powstaje przy współpracy z Wydawnictwem Zakamarki. A w ramach cyklu wydarzeń online związanych z postacią Pippi przewidziane są też konkursy z książkowymi nagrodami. Wystarczy uważnie śledzić profil Tęczy na Faceboooku. Od 9 maja przez 4 kolejne soboty aktorki Tęczy będą czytać kolejne fragmenty książki. Pierwszą część czytała w minioną sobotę Anna Rau. Film jest ciągle dostępny.

Warsztaty teatralne z Moniką Janik.

Nowy Teatr organizuje eksperymentalne warsztaty teatralne, które poprowadzi Monika Janik - młoda aktorka, którą mogliśmy oglądać między innymi w roli Porcji w "Kupcu Weneckim" oraz w dramacie "M-2". Będą to cykliczne spotkania online, które zakończą się wirtualną prezentacją. Udział w bezpłatnych zajęciach mogą wziąć osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 13. roku życia. Warsztaty będą prowadzone na zewnętrznej platformie, dlatego obowiązują na nie zapisy. Pierwsze zajęcia już 13 maja o godzinie 10. Chęć wzięcia udziału w zajęciach oraz pytania można kierować na adres mailowy: a.pietruszewska@nowyteatr.pl.

"Okno na parlament" powraca online

Już w najbliższą sobotę będzie okazja odświeżyć sobie jeden z najpopularniejszych spektakli Nowego Teatru w Słupsku - "Okno na parlament", który swoją premierę miał już kilkanaście lat temu. Mimo to, przez lata cieszył się nie gasnącą popularnością.

Spektakl pokazuje perypetie ministra rządu Jej Królewskiej Mości, zaplątanego w miłosną przygodę z sekretarką przywódcy opozycyjnej partii. Para spotyka się w jednym z hotelików. Miało być jak zwykle, ale pojawiły się niespodziewane okoliczności. Link do spektaklu udostępniony zostanie w sobotę, 16 maja, o godz. 20 na stronie Nowego Teatru oraz na ich profilu na Facebooku. Spektakl będzie można obejrzeć przez następne 24 godziny od jego pojawienia się.

(KIS)
Głos Pomorza
13 maja 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia