Teatr terapeuta

Warsztaty w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

20 czerwca o godz. 10 studenci Psychopedagogiki III roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach poprowadzą warsztaty biblioterapeutyczne.

Studenci wprowadzą dzieci w magiczny świat książki. Pokażą, że literaturę można wykorzystać w celu wzbogacenia doświadczeń, budowania zasobów osobistych, utrwalania innych sposobów myślenia, odczuwania. Na zajęciach biblioterapeutycznych dzieci otrzymają wsparcie, akceptację, będą mogły wzmocnić poczucie własnej wartości. Prowadzone w serdecznej atmosferze warsztaty opromienią dzieci optymizmem i radością.

Dzieci będą mogły się przekonać że "inny nie znaczy gorszy", a "przyjaciel nigdy nie ocenia po wyglądzie, ani nie mówi nic złego o drugiej osobie, a gdy są problemy, zawsze zrozumie, wesprze rozmową i pomoże."

23 czerwca 2013 roku o godz. 12.30 studentki III roku Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z nauczaniem języka angielskiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zabiorą dzieci we wspaniałą podróż przez świat dźwięków.

W zajęciach muzycznych "Dźwięk i ja" wykorzystane zostaną instrumenty perkusyjne: drewienka, grzechotki, bębenki, janczary. Zabawę rozpoczną ćwiczenia animacyjne, emisyjne, piosenka dla Taty (z okazji Dnia Ojca) i Mruczanka Kubusia Puchatka.

(-)
Materiał Teatru
21 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia