Teatr w Internecie

14. Oblicza Teatru

XIV Festiwal "Oblicza Teatru" dobiegł końca. Ostatnim jego akcentem było rozstrzygnięcie plebiscytu publiczności, w którym widzowie przyznali swoim faworytom nagrody - Złote Miedziaki.

Wielbiciele Melpomeny, którzy zdążyli już wrócić do swych codziennych zajęć, zaczynają powoli tęsknić za teatrem. Na szczęście nie tylko we wspomnieniach mogą wracać do swych ulubionych spektakli XIV „Oblicz Teatru”. Emocje i wzruszenia, towarzyszące oglądaniu przedstawień, pomogą odświeżyć filmowe relacje ze wszystkich inscenizacji, które zamieszczone zostały na stronie pcatv.pl oraz dniteatru.pl.

Wywiady z aktorami, reżyserami, dyrektorami teatrów, fragmenty spektakli, reportaże z imprez towarzyszących – takie materiały przygotowała dla widzów ekipa telewizji internetowej Polkowickiego Centrum Animacji.

Filmy te na pewno pomogą osłodzić czas oczekiwania na kolejny festiwal teatralny, który już w październiku odbędzie się w Polkowicach. Podczas Jesiennych Spotkań Teatralnych, publiczność, już po raz trzeci, będzie miała okazję zapoznać się z repertuarem polskich teatrów alternatywnych i wraz z ich twórcami spróbować odpowiedzieć na pytanie będące hasłem tego festiwalu - „Po co komu teatr?”.

(-)
Materiały nadesłane
9 czerwca 2012

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia