Teatr Wielki w Łodzi zaprasza w sierpniu na serię koncertów

"Sierpniowe Koncerty z Gwiazdami" - Teatr Wielki w Łodzi - 22 i 23 sierpnia oraz 29 i 30 sierpnia

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza w sierpniu na serię koncertów. Ma to być ukłon w stronę lojalnej publiczności łódzkiej sceny - podkreśliła przedstawicielka teatru Kaja Borkowska.

Borkowska poinformowała, że "Sierpniowe Koncerty z Gwiazdami" odbędą się w dwa ostatnie weekendy sierpnia. "22 i 23 sierpnia oraz 29 i 30 sierpnia spotkamy się w trochę mniejszym niż zwykle składzie, ale za to z porywającym repertuarem, pełni sił i odważnie patrząc w przyszłość" - powiedziała.

Zwróciła uwagę, że również miejsce spotkania będzie wyjątkowe. Na potrzeby koncertów zaaranżowana zostanie przestrzeń przed budynkiem technicznym Teatru Wielkiego.

- Pierwszy weekend to prawdziwa muzyczna uczta dla wielbicieli kina i starych, nie tylko polskich przebojów. Koncert "Najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej" przeniesie nas w czasy dwudziestolecia międzywojennego, a to za sprawą takich utworów jak: "Ach, śpij kochanie", "Odrobinę szczęścia w miłości", czy "New York, New York"" - podała Borkowska.

Kolejny weekend - dodała - będzie "świetną rozgrzewką przed nadchodzącym sezonem" - widzowie usłyszą najpiękniejsze kompozycje z repertuaru operowego.

Borkowska zwróciła uwagę, że z powodu obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, bilety na koncerty będą dostępne tylko online przez portal oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Jacek Walczak
(PAP)
27 lipca 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia