Teatr Wielki w Wytwórni

"My Fair Lady" - reż. Maciej Korwin - Teatr Wielki w Łodzi

W najbliższy weekend 17 i 18 marca Teatr Wielki zaprasza na "My Fair Lady" - musical w dwóch aktach. Ze względu na trwający remont spektakl będzie grany w Wytwórni (Łódź, ul. Łąkowa 29, wejście od al. A. Mickiewicza, wejście A)

"My Fair Lady" - najbardziej znany i klasyczny musical na świecie - powstał w 1956 r. na motywach Pigmaliona George'a Bernarda Shawa. Autorem libretta jest Alan Jay Lerner, a muzyki - Frederick Loewe. Musical grano przedpremierowo w Schubert Theatre w New Haven, a następnie od 15 lutego 1956 r. przez cztery tygodnie wystawiany był w Erlanger Theatre w Filadelfii. Jego broadwayowska premiera miała miejsce 15 marca 1956 r. w Mark Hellinger Theatre, gdzie odbyło się 2717 przedstawień (rekordowa na owe czasy liczba). W 1964 r. powstała nagrodzona ośmioma Oscarami adaptacja filmowa My Fair Lady z Audrey Hepburn i Reksem Harrisonem w rolach głównych.

Akcja spektaklu dzieje się w XIX-wiecznym Londynie, gdzie językoznawca, prof. Higgins, zakłada się z przyjacielem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle.

Musical "My Fair Lady" od wielu lat uznawany jest za największy światowy sukces w swoim gatunku, a piosenki takie jak "Przetańczyć całą noc", "Tak chciałabym", "Tę ulicę znam" czy "Jeden mały szczęścia łut" na trwałe weszły na listę szlagierów.

(-)
Materiały Teatru
16 marca 2012

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...