Teatr Współczesny rozpoczyna nowy sezon już w sierpniu

Nowy sezon - Teatr Współczesny w Szczecinie

Teatr Współczesny postanowił w tym roku rozpocząć nowy sezon artystyczny miesiąc wcześniej. To gest w stronę widzów, którzy z powodu pandemii koronawirusa przez kilka miesięcy byli pozbawieni kontaktu ze sztuką.

7 i 8 sierpnia będziemy mogli obejrzeć „Seks dla opornych" w reżyserii Justyny Celedy. W głównych rolach Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki. To dowcipna komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach. Rozgrywa się nie tylko na poziomie błyskotliwego dialogu, ale również niezwykle prawdziwej gry aktorskiej. Dotyka delikatnej sfery intymnego życia w sposób, który można określić tylko jednym słowem: prawdziwy. Bawi do łez i jednocześnie skłania do refleksji, mówi o potrzebach, których spełnienie odbywa się nie tylko w łóżku.

Następnym spektaklem będzie również komedia dotycząca relacji damsko-męskich „Przyszedł mężczyzna do kobiety". W obsadzie zobaczymy Joannę Matuszak i Arkadiusza Buszko. „Przyszedł mężczyzna do kobiety" to przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się... fatalnie. Po serii kłótni i obelg, włączają płytę „Love story" i... zaczynają jeszcze raz. Oboje muszą przecież dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością. Spektakl przygotowywany w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

Spektakl „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi" to wyjątkowa opowieść, która powstała jeszcze przed koronawirusem, ale jest w niej wiele odniesień do sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy, o czym mówi sam opis: „Dawno, dawno temu ludzie byli bardzo szczęśliwi. Tak szczęśliwi, że nie wiedzieli, co robić z życiem. Dlatego wymyślali sobie różne ciekawe hobby. Na przykład sweterki dla kur robione na drutach. Można było zamówić dla swojej kury sweter w wybranym kolorze i fasonie. Naprawdę, poszukajcie w google "chicken sweaters". Albo brokat dla kupy. Łykasz specjalną pastylkę z brokatem, która rozpuszcza się dopiero w jelicie grubym i... voila! Pod hasłem "poop glitter "możecie sprawdzić bogatą paletę barw.

Wszystkie spektakle będą grane na Dużej Scenie w reżimie sanitarnym w zgodzie z obecnymi wymogami. Bilety w I strefie kosztują 30 zł (ulgowy) i 4Ozł (normalny), a w II strefie: 26 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny), bilet studencki: I strefa: 25 zł; II strefa: 23 zł.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
30 lipca 2020

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...