Teatr zamkną, ale później

Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski - Scena im. Grzegorzewskiego przy ul. Zapolskiej wciąż zaprasza na spektakle. Nie rozpoczęła się modernizacja sceny, której początek planowano na przełom września i października

Teatr Polski - Scena im. Grzegorzewskiego przy ul. Zapolskiej wciąż zaprasza na spektakle. Nie rozpoczęła się modernizacja sceny, której początek planowano na przełom września i października. - Wszystko się przeciąga ze względu na skomplikowaneprocedury oceny wniosku aplikacyjnego, który złożyliśmy w urzędzie marszałkowskim - mówi Grzegorz Stryjeński, pełnomocnik ds. realizacji projektu. - Liczę na to, że modernizacja zacznie się w listopadzie - dodaje.

Remont potrwa rok. Scena im. Grzegorzewskiego - według planów - ma zostać otwarta ponownie w sezonie artystycznym 2012/2013roku.

Na razie więc Teatr Polski między 7 a 11 października zaprasza na przegląd swoich najgłośniejszych spektakli znanych reżyserów: Moniki Pęcikiewicz, Jana Klaty i Moniki Strzępki. W programie przeglądu znajdą się: "Sen nocy letniej" (7 października o godz. 19), "Utwór o Matce i Ojczyźnie" (9 października o godz. 19), "Tęczowa Trybuna 2012" (11 października o godz. 19).

Szekspirowski, ale przeznaczony wyłącznie dla dorosłych "Sen nocy letniej" wyreżyserowała Monika Pęcikiewicz. "Utwór o Matce i Ojczyźnie" powstał na podstawie powieści Bożeny Keff, spektakl wyreżyserował Jan Klata. "Tęczowa Trybuna 2012" Moniki Strzępki została wysnuta z przygotowań do Euro, budowy stadionów w Polsce. Wszystkie przedstawienia będą grane z angielskimi napisami.

Małgorzata Matuszewska
Gazeta Wrocławska
6 października 2011

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...