Teatr zaprosił młodzież na warsztaty. Po raz kolejny

Zajęcia poprowadzi reżyser Wiesław Hołdys

Teatr Powszechny w Radomiu zorganizował dla młodzieży kolejne warsztaty teatralne. Zajęcia poprowadzi reżyser Wiesław Hołdys.

Pod koniec lutego na warsztaty teatralne dla młodzieży organizowane przez Powszechny w Radomiu zgłosiło się ponad 100 osób. Niestety, spośród tylu chętnych Janusz Łagodziński, który prowadził przesłuchania, wybrał tylko 12. Już wtedy wspominał, że wybór był bardzo trudny, bo uzdolnionych młodych ludzi było wielu. Dlatego teatr wyszedł naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i utworzono jeszcze jedną grupę miłośników teatru. 

- Są to osoby, które nie dostały się na warsztaty prowadzone przez Janusza Łagodzińskiego. Liczba miejsc w grupie była ograniczona, ponieważ zajęcia ze zbyt dużą liczbą osób mijałyby się z celem - mówi Anna Kulpa z Teatru Powszechnego.

Warsztaty ruszyły pod koniec marca i różnią się nieco od tych prowadzonych przez Janusza Łagodzińskiego. - Tamte warsztaty zakończą się pokazem etiud, natomiast te drugie spektaklem na motywach tekstów średniowiecznych. Młodzież będzie miała okazję poznać teatr od kuchni, przyjrzeć się, jak powstaje spektakl. Zajęcia będą wzbogacone o wykłady z kultury średniowiecza - mówi Kulpa. Warsztaty potrwają do czerwca.

AJ
Gazeta Wyborcza Radom
3 kwietnia 2010
Portrety
Wiesław Hołdys

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia