Teatr Zdrojowy zaprasza dziennikarzy

"Dziennikarze na scenie" - Zdrojowy Teatr Animacji - Jelenia Góra

Zdrojowy Teatr Animacji organizuje cykl spotkań pod tytułem "Dziennikarze na scenie". Reporterzy, publicyści, filmowcy, fotograficy z lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich mediów, będą mogli zaprezentować jeleniogórskiej publiczności swój dorobek twórczy. Pokaz filmu "Opowieści gołdapskiego lasu" Tomasza Orlicza jest pierwszym spotkaniem tego cyklu, które odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18 w Teatrze Zdrojowym.

Prezentację filmu komentarzem opatrzy dr Piotr Bielawski - medioznawca, członek Akademii Public Relations, wykładowca akademicki.

Gromadzone przez lata pracy dziennikarskiej materiały, często w postaci książek, publikacji, filmów, prezentacji multimedialnych są znane tylko wąskiemu gronu odbiorców pomimo, że są zapisem interesujących wydarzeń. 
Tomasz Orlicz jest dziennikarzem, dokumentalistą, scenarzystą, realizatorem i reżyserem reportaży, filmów dokumentalnych, filmów reklamowych i promocyjnych, spikerem radiowym, lektorem, wykładowcą akademickim. Od marca 2004 roku prezesuje dolnośląskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 

W latach 1973-1981 i 1989-1998 pracował jako dziennikarz w TVP w oddziale we Wrocławiu.Od 1998 r. wykłada historię mediów, a także prowadzi warsztaty telewizyjne na Uniwersytecie Wrocławskim.
Od 2003 r. prowadzi również warsztaty telewizyjne na uczelniach prywatnych - w Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie i Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu- na wydziałach dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Obecnie jest niezależnym dokumentalistą, autorem i wykonawcą programów szkoleniowych z zakresu komunikacji multimedialnej.
(mw)

Mar
Jelonka.com
18 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia