Teatr Żydowski na Warszawie Singera

14. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

Zapraszamy na spektakle Teatru Żydowskiego w ramach XIV edycji Festiwalu Singera. Wśród propozycji - "Sanatorium pod klepsydrą" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz i "Szosza" w reżyserii Karoliny Kirsz.

Zapraszamy na spektakle Teatru Żydowskiego w ramach XIV edycji Festiwalu Singera. Wśród propozycji - "Sanatorium pod klepsydrą" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz i "Szosza" w reżyserii Karoliny Kirsz.

30 sierpnia o 19.00 na niezwykłe wydarzenie około-teatralne "Sanatorium pod klepsydrą" (na zdjęciu) w reżyserii Agaty Dudy-Gracz na podstawie tekstów Brunona Schulza. Wstęp jest wolny, a godzina przybycia dowolna (od 19.00 do 20:30) - spektakl wystawiany jest w konwencji muzeum - widz sama wybiera fragmenty przedstawienia i ogląda je w dowolnej kolejności. Miało być to przedsięwzięcie jednorazowe, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie widzów, zostanie pokazane jeszcze raz w ramach Festiwalu Singera.

31 sierpnia o 19.00 zapraszamy na komedię z happy-endem "Szabasowa dziewczyna" w reżyserii Marcina Sławińskiego na podstawie tekstu Daniela Simona, nauczyciela Woody'ego Allena. Spektakl opowiada perypetie tytułowej bohaterki, która postanawia przejść dla ukochanego konwersję na judaizm.

3 września o 16.00 pokazana zostanie jedna z ostatnich premier "Wielka Wygrana" w reżyserii Tomasza Szczepanka inspirowana sztuką Szolema Alejchema. Tak jak w "Skrzypku na dachu" wedle tegoż autora bohater stawia pytanie co, by było gdyby był bogaty, tak tu biedny krawiec wygrywa na loterii wielkie pieniądze. Jak sobie poradzi z realizacją swojego marzenia?

I ostatnie z dużych przedstawień - 6 września o 19.00 "Szosza" na podstawie powieści I. B. Singera w reżyserii Karoliny Kirsz. Główny bohater jest pisarzem i szuka natchnienia w rozpuście. Jednak nie może zapomnieć o Szoszy - przyjaciółce z dzieciństwa, która jest ucieleśnieniem niewinności.

(-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...