Teatr Żydowski zaprasza na spektakl

"Kamienica na Nalewkach" - reż. G. Tencer, S. Szurmiej - Teatr Żydowski w Warszawie

W dniach 28 lutego oraz 1 i 2 marca Teatr Żydowski zaprasza na spektakl "Kamienica na Nalewkach". To widowisko ukazujące codzienne życie Żydów zamieszkujących jedną z kamienic na słynnej przed wojną ulicy Nalewki.

Bohaterowie spektaklu są postaciami charakterystycznymi dla tamtych czasów, a podwórko kamienicy to ich mały świat, oddzielna i mieniąca się wszelkimi odcieniami życia galaktyka. Nalewki były dla Żydów tym czym dla Polaków jest Marszałkowska. Dzięki muzyce, pieśniom i piosenkom poznajemy kawałek tej wspólnej, polsko-żydowskiej przeszłości. Przemieszanie form oraz różnorodność stylów pozwala ukazać bohaterów jako ludzi nam współczesnych, obarczonych tymi samymi problemami, przeżywającymi identyczne radości, smutki i gniew.

Jest tutaj szkoła tańca i dobrych manier, są kłótnie plotkarek, wieczory szabasowe, można tu spotkać ulicznych śpiewaków i wybitnych muzyków podwórkowych kapel. Większość opowiadanych w spektaklu dowcipów, powiedzonek i przysłów wywodzi się z miejsc podobnych Nalewkom.

Terminy: 28.02. i 01.03. o 19.00; 02.03. o 18.00

Czas trwania: 2h 35min (z przerwą)

Bilety: 50-60 zł

Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 8506450, (+48 22) 8505656 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online

(-)
Materiał Teatru
26 lutego 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia