Teatralna (wy)Bawialnia online powraca!

Warsztaty dla dzieci - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Kolejny sezon teatralny Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi rozpoczyna od propozycji dla dzieci i młodzieży. Od 6 września zapraszamy na twórcze spotkania ze sztuką przed komputerem. W każdą niedzielę o godzinie 16:00 dzieci będą mogły odpocząć od nauki i w kreatywny sposób spędzić trochę czasu przed ekranem tworząc improbajkę, tańcząc, grając na wszystkim co mają pod ręką czy projektując swój własny, domowy teatr. Warsztaty prowadzone będą przez aktorów i animatorów Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi!

Warsztaty bezpłatne. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: edukacja@nowy.pl
Liczba uczestników: max 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących informacji: imię i nazwisko dziecka, wiek, numer telefonu do rodziców/opiekunów, tytuł i data warsztatów.
Czas trwania warsztatów: 45 min.

Poniżej harmonogram warsztatów online:
06.09. godz. 16.00 - Wyczarujmy wspólnie bajkę! - warsztaty online z Konradem Michalakiem
13.09. godz. 16.00 - Zrób to sam, czyli jak bawić się w teatr? - warsztaty online prowadzi Maria Gudejko
20.09. godz. 16.00 - Tańcowanie na ekranie: Technika tańca nowoczesnego - warsztaty prowadzi Daria Krzyżaniak. Nagranie dostępne na stronie internetowej Teatru Nowego.
27.09. godz. 16.00 - Nic nie jest tylko takie, jakim się być wydaje - jak kreatywnie patrzeć na świat? - warsztaty online prowadzi Maria Gudejko
04.10. godz. 16.00 - Logoteka - warsztaty logopedyczne online z elementami logorytmiki prowadzi Aleksandra Posielężna
11.10. godz. 16.00 - Wyczarujmy wspólnie bajkę! - warsztaty online z aktorem Konradem Michalakiem
18.10. godz. 16.00 - Tańcowanie na ekranie: Choreografia - warsztaty prowadzi Daria Krzyżaniak Nagranie dostępne na stronie internetowej Teatru Nowgo.
25.10. godz. 16.00 - Wierszowanie przed ekranem, czyli jak wiersz zamienić w spektakl? - warsztaty online prowadzi Maria Gudejko
01.11. godz. 16.00 - Plastyka ruchu scenicznego z elementami tańców klasycznych - warsztaty prowadzi Daria Krzyżaniak. Nagranie dostępne na stronie internetowej Teatru Nowego.
08.11. godz. 16.00 - Logoteka - warsztaty logopedyczne online z elementami logorytmiki prowadzi Aleksandra Posielężna
15.11. godz. 16.00 - Aktorska radocha! - gry i zabawy sceniczne - warsztaty prowadzi Daria Krzyżaniak. Nagranie dostępne na stronie internetowej Teatru Nowego.
22.11. godz. 16.00 - Wszystko gra! - warsztaty muzyczne online z wykorzystaniem instrumentów Orffa prowadzi Beata Pielesiak
29.11. godz. 16.00 - Wyczarujmy wspólnie bajkę! - warsztaty online z aktorem Konradem Michalakiem
06.12. godz. 16.00 - Logoteka - warsztaty logopedyczne online z elementami logorytmiki prowadzi Aleksandra Posielężna
13.12. godz. 16.00 - Wszystko gra! - warsztaty muzyczne online z wykorzystaniem instrumentów Orffa prowadzi Beata Pielesiak
Wyczarujmy wspólnie bajkę!

Teatr u każdego w domu? To możliwe! Podczas wirtualnego spotkania stworzymy wspólnie bajkę. Zaczniemy od kilku ćwiczeń warsztatowych, które pobudzą wyobraźnię, zaktywizują i zintegrują małych widzów wraz z ich opiekunami. W ciągu 45 minut wybierzemy obsadę, stworzymy scenariusz i zagramy spektakl. Każdy będzie miał swój wkład w efekt końcowy - przedstawienie teatralne. Bajkę aktywnie tworzyć będzie 10 dzieci (wraz z opiekunami), które zgłoszą chęć udziału w wideokonferencji i staną się aktorami. Moderatorem działań i reżyserem spektaklu będzie Konrad Michalak - aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi z dużym doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów teatralnych i improwizacyjnych.

Logoteka - warsztaty logopedyczne online z elementami logorytmiki
Zapraszamy do naszej Logoteki, w której przeprowadzimy solidną gimnastykę buzi i języka. Spodziewajcie się łamańców językowych i zabaw logorytmicznych. Ćwiczeniom towarzyszyć będą cymbałki, bębny, grzechotki, tamburyn. Warsztaty poprowadzi logopeda oraz aktorka Teatru Nowego– Aleksandra Posielężna.

Wszystko gra! - warsztaty muzyczne online z wykorzystaniem instrumentów Orffa
Wspólnie udowodnimy, że wokół nas naprawdę wszystko gra i wszystko może być muzyką! Poznamy instrumenty Orffa oraz stworzymy niepowtarzalne improwizacje muzyczne. Nie straszna nam będzie także muzyka poważna, którą oswoimy i z którą poeksperymentujemy tworząc do niej niezwykłe instrumentacje. Warsztaty prowadzi Beata Pielesiak - muzyk, pedagog, chórmistrz.
Szczegóły na www.nowy.pl

Kuba Galczak
Materiał nadesłany
27 sierpnia 2020

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia