Teatralne lato w mieście

TR Warszawa

Dzieci, które wakacje spędzają w stolicy, mają szansę poznać pracę teatru od kulis.

To nie lada gratka dla młodych amatorów teatru! Podczas wakacji można nie tylko bawić się, grać i pływać. Można też od kulis poznać pracę warszawskich aktorów.

Temu ma służyć m.in. projekt "TRop teaTR!" w TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8, który zaprasza przez pierwsze trzy tygodnie wakacji na warsztaty dla najmłodszych koneserów teatru. Pierwsza część zajęć to magiczna podróż przez zaplecze teatru aż na scenę. Pierwszy etap rozpoczynać się będzie w garderobie a kończyć na scenie. - W każdym z poszczególnych etapów podróży przez teatr dzieci będą poznawały kolejne zawody i zadania pracowników instytucji, których widz nie ma okazji zobaczyć, a bez których nie mogłoby się odbyć żadne przedstawienie, czyli garderobianej, charakteryzatorki, technika sceny, akustyka, oświetleniowca, inspicjenta, suflera, dramaturga - opowiada Anna Rochowska, pedagog teatru, jedna z prowadzących warsztaty. Tematyka zajęć oraz długość wycieczki po teatrze zależna będzie od wieku uczestników, liczebności grupy, zainteresowań oraz temperamentu dzieci. Druga część to tematyczne zabawy, takie jak: teatr cieni, wspólne tworzenie modelu teatru, zajęcia z podstawowych technik aktorskich, warsztat musicalowy czy zajęcia z konstruowania i animacji lalki. Codziennie TR Warszawa zaprasza dwie grupy w godz. 10-12 i 11.30-13.30. Zapisy: tel. 22 480-80-45 lub 518-012-431, edukacja@trwarszawa.pl.

W ramach "Lata w mieście" na uczniów czeka też wiele innych punktów dziennego pobytu, ośrodków sportowych, edukacyjnych i kulturalnych. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują jednak opłaty za wyżywienie (7 zł za dwa posiłki). Pomocą i informacją w każdej dzielnicy służą koordynatorzy. Więcej na www.lato. warszawa.pl.

Izabela Kraj
Super Express
9 lipca 2014
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...