Teatralne lato w Solnikach

"Lato w Teatrze" - Instytut Teatralny w Warszawie

W Siedlisku Kultury Solniki 44 po raz kolejny odbywają się warsztaty artystyczne w ramach programu "Lato w Teatrze", którego organizatorem jest Instytut Teatralny w Warszawie. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież z niewielkich miejscowości gminy Zabłudów.

W tym roku, pod opieką artystów reprezentujących różne dyscypliny sztuki (Dagmara Sowa, Małgorzata Tarasewicz - Wosik, Tomek Adamski, Paweł Chomczyk, Robert Jurčo, Krzysztof Kiziewicz, Tomasz Wosik) trzydziestoosobowa grupa partycypantów drąży, przy użyciu teatralnych, filmowych, muzycznych i plastycznych środków wyrazu, temat bilokacji, funkcjonowania osób, przedmiotów, przestrzeni i zjawisk w dwóch miejscach jednocześnie.

Młodzi twórcy kreują zdarzenia, w których postacie sceniczne multiplikują się, instalacje opowiadają dwie historie jednocześnie, a scena, wraz z aktorami przenosi się w okamgnieniu na drugi koniec świata. Leśna przestrzeń Siedliska Kultury zmienia się za sprawą uczestników warsztatów w osobliwe laboratorium sztuki, którego celem jest podsycanie młodzieńczych fantazji i przenoszenie ich na scenę, ekran, fale dźwiękowe etc.

Każdy, kto nie widział dotychczas kryształu życzeń, którego piękna forma harmonijnie współgra z jego niespotykanymi funkcjami, rozwścieczonych byków rzucających się szaleńczo na zwinnego torreadora cudownie unikającego tratowania czy makiety dowodzącej w sposób niepozostawiający złudzeń, że wszechświat składa się z minimum jedenastu wymiarów, powinien wybrać się na jeden z dwóch pokazów wieńczących dwutygodniowe warsztaty w Siedlisku Kultury Solniki 44. Organizatorzy zapraszają na niedzielę - 5go sierpnia. Prezentacje zaplanowane są na godzinę 15.00 oraz 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt wsparty finansowo przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorem zadania jest Siedlisko Kultury Solniki 44 w partnerstwie z Biblioteką w Zabłudowie.

(-)
Materiał organizatora
3 sierpnia 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...