Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu uhonorowany

Nagrodę dla najlepszego dyrygenta zdobył Tadeusz Kozłowski – kierownik muzyczny premiery Portret, a także dyrygent wielu spektakli w poznańskim Teatrze Wielkim.

Dyrygent Tadeusz Kozłowski został doceniony przez publiczność za pełne energii zaangażowanie w odczytanie stosunkowo nowoczesnej partytury oraz harmonię dźwięku, którą orkiestra Teatru Wielkiego doskonale realizuje.
Karin Coper, Das Opernnetz

Portret Mieczysława Wajnberga w reżyserii Davida Pountney'a zdobył nagrodę w kategorii najlepszy spektakl.

Poznański Portret to odkrycie: drapieżny, współczesny spektakl z niezwykłą muzyką. (...) Spektakl nie ma zresztą słabych punktów, o czym powinni się przekonać nie tylko poznaniacy.
Jacek Marczyński, Rzeczpospolita

Za najlepszego scenografa został uznany Justin C. Arienti – autor scenografii do spektaklu Cyberiada Krzysztofa Meyera w reżyserii Rana Arthura Brauna.

Brauna wspiera kongenialna scenografia Justina C. Arienti, pławiąca się w fantazji, kształtach i kolorach.
Karin Coper, Das Opernnetz

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 22 maja 2014 roku w sali Europejskiego Centrum Matecznik "Mazowsze" w Otrębusach.

Dumni z sukcesu cieszymy się, że zarówno artyści realizujący spektakle w Teatrze Wielkim, jak i nasze premierowe realizacje zostały docenione przez kapitułę i uhonorowane tak prestiżową nagrodą.

(-)
Materiał Teatru
22 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...