Teatralne podróże małe i duże

Premiera "Liliputy i Olbrzymy i Guliwer - teatr o teatrze" - reż. Marek Zákostelecký

Teatr Guliwer zaprasza 1 grudnia na premierę przedstawienia "Liliputy i Olbrzymy i Guliwer - teatr o teatrze".

"Liliputy i Olbrzymy - Teatralne Imaginarium" jest oryginalnym scenariuszem Marka Zakostelckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu.

Mapę świata , jego nieznane lądy i groźne oceany zastąpiły jednak krainy takie jak "przylądek pięknej dekoracji" , "wyspa machin i świateł" czy "zatoka trafionej muzyki" . Podróż Guliwera odbywa się w świecie teatru rozumianym jako zbiory niezliczonych rekwizytów, a także możliwych do zastosowania konwencji i estetyk, którymi dysponują twórcy teatralni w procesie budowy nowego przedstawienia.

Ideą spektaklu jest pokazanie sceny teatralnej jako wielkiego laboratorium, w którym jego "laboranci" to znaczy - reżyser, scenograf, kompozytor i aktorzy - przygotowują w toku prób, przymiarek, sporów i dyskusji efekt zwany widowiskiem.
Oryginalność pomysłu reżysera polega na stworzeniu warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Spektakl jest interaktywnym przedstawieniem wciągającym widzów w świat baśni także poprzez nadanie dzieciom możliwości reżyserii akcji.

Przedstawienie w żywym planie z wykorzystaniem lalek, masek i projekcji video.
Przedstawienie dla dzieci od lat 5.

(-)
Materiał Teatru
30 listopada 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...