Teatralne przyjemności dla najmłodszych

2. Festiwal Spektakli dla Dzieci Na ziarnku grochu w Polkowicach

20 maja rozpoczyna się II Festiwal Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. W programie, poza spektaklami, konkursy, wystawy i warsztaty. Mali Polkowiczanie będą mieli okazję zobaczyć „Słowika”, „Małą Syrenkę” i „Calineczkę”.

Po sukcesie zeszłorocznego Festiwalu, Polkowickie Centrum Animacji, po raz drugi, pokazuje najmłodszym magiczny świat Teatru. W dniach 20 – 24 maja w Kinie zaprezentowane zostaną 3 spektakle, autorstwa najznamienitszego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.

Pierwszy z nich to „Słowik" w wykonaniu Teatru Baj Pomorski z Torunia. Historia o wolności, wartości piękna i przyjaźni jest niezwykle wartościowa dla dzieci i dorosłych. Kolorowa i wyrazista scenografia wykorzystująca motywy chińskie oraz gra kolorów i światła stwarza niepowtarzalny nastrój. Adaptacji Jacka Pietruskiego nie powstydziłby się sam autor baśni.

Drugi dzień Festiwalu to wycieczka do podwodnego świata. Na scenie pojawią się akwaria wypełnione wodą, morskie rośliny i zwierzęta oraz wspaniałe okręty. A wszystko za sprawą Zdrojowego Teatru Animacji, który zaprezentuje spektakl „Mała Syrenka". Precyzyjnie wykonane i barwne marionetki sycylijskie oraz piękna muzyka sprawiają, że dostarcza on niezapomnianych wrażeń.
24 maja Festiwal zakończy „Calineczka" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Lalek. Kolorowa, bajkowa scenografia i radosne piosenki sprawiają, że dzieci wspominają go jeszcze długo po zakończeniu.

To dopiero początek festiwalowych niespodzianek. Na najmłodszych teatromanów czekają też inne atrakcje: wystawa „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej", konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater" oraz wiele innych. Z kolei dla dorosłych zaplanowane zostały warsztaty dla nauczycieli i opiekunów grup teatralnych.

Więcej informacji na stronach pca.pl oraz naziarnkugrochu.com lub pod nr tel. 76 746 88 26. Rezerwacja miejsc mailowo: marta.wieczorek@pca.pl lub faksem pod nr 76 746 88 11.

(-)
Materiały Organizatora
8 maja 2013

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia