Teatralne RPG (Rozszerz Przestrzeń Gry)

50. Międzynarodowy Dzień Teatru - Teatr Studio w Warszawie

28 marca Teatr Studio stanie się dla widzów polem interaktywnej terenowej gry w ramach zaplanowanej na Międzynarodowy Dzień Teatru akcji teatralnej TISZ (Teatr i Szkoła)

Studio zaprasza wszystkich na Teatralne RPG (Rozszerz Przestrzeń Gry)! Czy teatr ma tajemnice? Czy trasa, jaką przemierza widz musi zamykać się między szatnią a sceną? Zaopatrzeni w mapy widzowie ruszą na poszukiwanie kolejnych punktów, tropów i śladów teatralnej rzeczywistości – tej, której na co dzień nie widać. Będą odkrywać inną historię i teraźniejszość teatru, poznają jego zakamarki, spotkają się z ludźmi, którzy niejedno we wnętrzach Studia przeżyli. Multimedialna narracja współtworzona przez uczestników wciągnie ich w grę łączącą formułę RPG i terenowego rajdu.

Teatralne RPG odbędzie się w ramach zaplanowanej na Międzynarodowy Dzień Teatru ogólnowarszawskiej akcji teatralnej TISZ (Teatr i Szkoła) dla licealistów i studentów pod hasłem „Chodź do teatru!”. Program zainaugurował Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

(-)
Materiały Teatru
19 marca 2011

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia