Teatralne warsztaty dla dzieci

Akcja: Edukacja. Junior - Wrocławski Teatr Pantomimy

Akcja: Edukacja, to nowoczesny program edukacji teatralnej skierowany do czterech grup wiekowych: dzieci i ich rodziców, młodzieży licealnej i seniorów (+60), w którym twórcy Wrocławskiego Teatru pantomimy każdej z grup oferują indywidualny system zajęć, dostosowany do wieku uczestników. Tym razem na warsztaty teatralne zgłosić się mogą najmłodsi - dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami.

Od grudnia 2014, w każdą niedzielę rodzice wraz z dziećmi w wieku 3-6 lat bedą mogli przyjść na teatralny plac zabaw, który jest wymarzonym miejscem dla wyobraźni, radości i artystycznej wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.
Zajęcia trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną/dźwiękową. Nasza propozycja teatralno-edukacyjna dla najmłodszych pomaga przezwyciężyć nieśmiałość oraz wesprzeć wieloaspektowy rozwój dziecka tak, aby skutecznie i umiejętnie przyczynić się do rozwoju umiejętności poznawczych i komunikacyjnych.

Formy realizacji (bloki tematyczne)
1. Słucham – inspiracją do zabaw teatralnych będą dla nas bajki i wiersze dla dzieci polskich i zagranicznych autorów. Teatralny plac zabaw wypełnią więc słowo i dźwięk. Rozwijać będą umiejętność mówienia i słuchania, pobudzania wyobraźni przez dźwiękonaśladownictwo. W ramach tego bloku zajęć szczególny nacisk kładziony jest na ćwiczenia rytmiczne, umuzykalnienie i zabawy logopedyczne. Wszystko to wykorzystane zostanie do wspólnych zabaw, kreowania świata z elementów naszej wyobraźni, odgłosów i ciał, a uczestnikom towarzyszyć będzie junior orkiestra – najmłodszy zespół muzyczny na świecie, który potrafi grać na wszystkim.
O której: 10.00 – 11.30
Gdzie: Mam Czas Cafe, ul. Zwycięska 14d/1/A

2. Oglądam– teatralny plac zabaw inspirowany będzie tym razem bajką oglądaną na dużym ekranie. Wśród naszych propozycji znajdą się ciekawe alternatywy dla popularnych telewizyjnych bajek. Za program merytoryczny i dobór bajek odpowiada partner tego bloku zajęć, czyli Kino Nowe Horyzonty. Projekcja bajki stanie się pretekstem do zabaw teatralnych z wykorzystaniem nie tylko elementów ruchu, ale także przedmiotów i przeróżnych materiałów plastycznych. Ruch wesprą więc ugniatanie, klejenie i darcie materiałów plastycznych, z których uczestnicy budować będą na teatralnym placu zabaw rekwizyty, scenografię i kostiumy. Wzbogacone zostaną więc wcześniej zdobyte umiejętności dźwiękonaśladownictwa o zabawę z przedmiotem.

Kiedy: wrzesień 2015 – marzec 2016 /niedziele/
O której: 10.00-11.30
Gdzie: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego

3. Tworzę – gdy umiejetność zabawy dźwiękiem, kreowanie różnych plastycznych form zostanie opanowana, przyjdzie pora, aby na teatralnym placu zabaw Połączyć wszystko w jedną całość i stworzyć najmniejsze przedstawienie świata!

Kkiedy: kwiecień 2016 – maj 2016 /niedziele/
O której: 10.00-11.30

Koszt zajęć:
Karnet miesięczny kosztuje 60 zł. Karnety sprzedawane są tylko i wyłącznie do końca miesiąca poprzedzającego dany miesiąc, na który chcą Państwo kupić karnet. Zakupu karnetu dokonać można w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy osobiście (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00, Aleja Dębowa 16, Wrocław), bądź dokonać przelewu na konto Teatru, wysłać dowód potwierdzenia zapłaty na a.paluch@pantomima.wroc.pl. W przypadku płatności przelewem karnet będzie do odbioru podczas pierwszych zajęć.

Koszt pojedynczych zajęć to 25 zł/para rodzic + dziecko. Płatności za pojedyncze wejście dokonują Państwo bezpośrednio przed zajęciami u prowadzących. Prosimy być wtedy na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem się zajęć.

Więcej informacji udzieli Państwu Anna Paluch – a.paluch@pantomima.wroc.pl , tel. 71/337 21 03

(-)
Materiał Teatru
29 października 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...