Teatralnie na Dniach Gorzowa

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Teatr Osterwy bierze udział w obchodach Dni Gorzowa 2015. W ramach imprezy zaproszono do współpracy dwa teatry uliczne.

27 czerwca o godz. 15.00 na Starym Rynku zaprezentuje się Teatr Porywacze Ciał z Poznania w spektaklu pt. "Parada śmiesznych twarzy". Jest to spektakl oparty jest na działaniu dużymi maskami, nawiązującymi do różnych kultur, kolorów skóry i obyczajów. Opowiada historię dziecka zagubionego we współczesnym świecie, stwarzającego w swoich marzeniach krainę, w której wszyscy są sobie równi i przyjaźni, a bariera uprzedzeń rasowych i społecznych zostaje przełamana za pomocą zabawy i czarów. Spektakl wciągający widzów do akcji, jest przeznaczony dla wszystkich - dla dzieci, jak tez ich rodziców.

O godz. 22.00 również na Starym Rynku pokazany zostanie spektakl pt. "Poza czasem" Teatru Akt z Warszawy. Spektakl to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

28 czerwca od godz. 14 .00 na Moście Staromiejskim Teatr im. Juliusza Osterwy pokaże spektakl happeningowy pt. "250 Minut z Klasyką Polską". Aktorzy gorzowskiego teatru zaprezentują wiersze z kanonu klasyki polskiej. W czterech mansjonach tematycznych widzowie będą zapraszani przez aktorów m.in. do wspólnej interpretacji wierszy poetów polskich.

(-)
Materiał Organizaora
27 czerwca 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia