Teatralny autobus wozi za złotówkę

komfortowy dojazd do teatru

Teatr im. Modrzejewskiej ułatwia publiczności dotarcie na swoje spektakle. Uruchomił specjalne kursy autobusowe, które za złotówkę dopłaconą do ceny biletu wożą widzów z okolicznych miejscowości.

Wystarczy zorganizować grupę, która zbiorowo, w kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, zechce wspólnie wybrać się do Legnicy na przedstawienie i powiadomić o tym kasę biletową teatru. - Za każdym razem potrzebny będzie organizator i koordynator takiego wyjazdu, bo to z nim ustalimy, jaki autobus i o jakiej pojemności wynajmiemy od przewoźnika - mówi Marta Bartoszewska z działu promocji legnickiego teatru.

Teatralny autobus nie tylko przywiezie widzów na spektakl, ale także - po jego zakończeniu - odwiezie ich do miejscowości, z której przyjadą. Wszystko za symboliczną złotówkę dopłaconą do teatralnego biletu (w Legnicy standardowo to: 25 zł bilet normalny i 15 zł ulgowy).

Oferta skierowana jest do mieszkańców miejscowości, które oddalone są od Legnicy o 20-60 km. Dotyczy zatem takich miast jak: Złotoryja, Głogów, Polkowice, Chocianów, Jawor, Ścinawa, Prochowice, Bolków, Chojnów, Świdnica, Lubin i Bolesławiec.

Pierwsze teatralne autobusy już woziły publiczność z Lubina i Świdnicy. Chęć wspólnego wyjazdu i obejrzenia "Dziadów" (na zdjęciu) Lecha Raczaka, które w kwietniu wracają do legnickiego repertuaru, zadeklarowała grupa ze Ścinawy.

Grzegorz Żurawiński
Materiały Teatru
15 marca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...