Teatralny Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy trzy propozycje:

26 maja, godz. 16:00: Ostatni seans Poli N. – Dzień Matki w Restauracji Warszawskiej

 

Zapraszamy na pokaz monodramu w wykonaniu Małgorzaty Saniak „Ostatni seans Poli N." oraz poczęstunek w Restauracji Warszawskiej przygotowany specjalnie przez szefa kuchni. Bilety w cenie 70 zł.

O spektaklu: Rok 1919. Znana berlińskiej publiczności, aktorka Pola N. zostaje zatrzymana na przejściu granicznym w Sosnowcu. Powodem zatrzymania są filmowe taśmy, które kobieta próbuje przewieźć za niemiecką granicę. Aktorka zostaje oskarżona o kontrabandę i oddelegowana do Naczelnika Straży Celnej – Eugeniusza Dąmbskiego. To spotkanie zaważy na jej dalszych losach.
Jak długo Pola N. zabawi w Sosnowcu? Czy uda jej się wyjechać na Zachód i zrobić międzynarodową karierę?
W spektaklu jak w hipnotycznym seansie przewijają się taśmy z życia polskiej aktorki, przez chwilę stare kino ożywa dawnym blaskiem i blichtrem. Pola N. żongluje zestawem filmowych gestów i póz, nieustannie kreując siebie. Klisze nakładają się na siebie, a narracje przeczą sobie nawzajem, pozostawiając pytanie: kim była Pola N.?

Tekst i reżyseria: Agnieszka Nasierowska
Muzyka: Tymek Witczak
Projekcje: Kolankov
Obsada: Małgorzata Saniak
Zrealizowano w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Sosnowca

25-26 maja, godz. 18:00 – pokazy spektaklu „Pomoc domowa"
Nadia, niezastąpiona pomoc domowa, rozpoczyna pracę u małżeństwa Olgi i Norberta. Szybko się jednak okazuje, że w jej zakres obowiązków nie wchodzi tylko sprzątanie i opieka nad domem, bo małżeństwo pilnie potrzebuje urozmaicenia od codziennej rutyny... Co robią? To, co kusi wszystkich w takich sytuacjach - każde z nich potajemnie rozpoczyna namiętny romans. Misją Nadii jest utrzymać w sekrecie ich gorące przygody – misją o tyle trudną do wykonania, że wszystko dzieje się w mieszkaniu spokojnego i zgodnego na pozór małżeństwa. Ale nic nie jest niemożliwe dla zaprawionej w bojach pomocy domowej! Za sprzymierzeńców ma swoją niezwykłą błyskotliwość, cięty dowcip i... pełny barek u swoich pracodawców. Czy jej się uda?
Bilety: 30-45 zł

 

Paweł Ptak
Materiał Teatru
10 maja 2019

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...