Teatralny listopad

Centrum Kultury w Lublinie

W tym miesiącu jeszcze przed nami jedne z ostatnich spektakli teatralnych wyprodukowanych w Centrum Kultury w Lublinie. Zapraszamy na jedne z pierwszych pokazaów popremierowych dwóch niezwykłych wizualnie przedstawień.

„Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy"

„Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" urzekło widzów świetną zbiorową kreacją tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca oraz ciekawą choreografią Simone Sandroniego. W magiczny świat „Alicji w krainie czarów" przenosi nas z kolei neTTheatre w spektaklu „Ala ma sen". Konstruowana na oczach widzów multimedialna scenografia i grana na żywo muzyka kusi widza do zajrzenia do króliczej nory...

Inspiracją do najnowszego spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca stały się zmiany związane z przeprowadzką artystów do odrestaurowanego budynku Centrum Kultury w Lublinie.

Nowy początek, nowe nadzieje, nowe perspektywy. Gdy zaczyna się coś nowego, umysł natychmiast tworzy niezwykłe obrazy złożone z ukrywanych dotąd nadziei, otwierając niejako świat na nowo. Wspomnienia, przeszłe zdarzenia odchodzą w niepamięć i liczy się tylko to, co przed nami. Jedynie dzieciństwo jakoś mocniej przebija się do świadomości, wszystko inne traci już na znaczeniu. Jakieś strzępy wspomnień, zranienia, chwile radości, jakieś powidoki osób i miejsc majaczą w głowie. Ale na horyzoncie już nowe kusi, ekscytuje, pociąga. A przecież już za chwilę i to także stanie się przeszłością.

Kiedy: 26.11.2013 godz. 18:00
Gdzie: Sala Widowiskowa
Bilet: 20/30 zł
Kasa czynna: pon.-pt. godz. 10.00-19.00 oraz na godz. przed spektaklem

"Ala ma sen"

Ala. Ala ma kota. A kot ma Alę. Tak się zaczyna senny elementarz. Kot się uśmiecha, a mysz zjada czas. Myszy, to myśli. Twoje myszy są głodne.
Kto o kim śni? Kto za kim podąża? Kto jest przewodnikiem w sennym labiryncie?
Po drugiej stronie lustra jest kraina czarów. Co noc odkrywasz w niej wciąż nowe ścieżki. I coraz więcej słów umiesz poskładać z liter sennego abecadła.
Kiedyś spotkamy się po drugiej stronie i wtedy wszystko mi opowiesz. I nie będziemy się mogli nagadać. Do rana.

„Ala ma sen" to spektakl na podstawie „Alicji w Krainie Czarów" i „Alicji po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla. Szalona podróż do wnętrza marzenia sennego. Konstruowana na oczach widzów multimedialna scenografia i grana na żywo muzyka stają się przewodnikami po zapierającym dech w piersiach labiryncie ludzkiego umysłu.

Kiedy: 28.11.2013 godz. 18:00 / 29,.11.2013 godz. 18.00
Gdzie: Sala Widowiskowa
Bilet: 20/30 zł
Kasa czynna: pon.-pt. 10.00-19.00 oraz na godz. przed spektaklem
tel.: 81 466 61 40

(-)
Materiał Teatru
21 listopada 2013

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia