Teatralny Słonecznik

Gala wręczenia nagród SŁONECZNIKI 2017

W minioną sobotę w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się Gala wręczenia nagród SŁONECZNIKI 2017 . Nagrodę tę otrzymują instytucje podejmujące najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat. Jej inicjatorem jest portal CZAS DZIECI. Nagroda jest tym cenniejsza, że o nominacjach do niej decydują rodzice, a najlepszych wybiera się w drodze internetowego głosowania.

Teatr Miejski w Gliwicach otrzymał nagrodę SŁONECZNIKI 2017 za „Kołysanki, lulajki, mruczanki" -warsztaty edukacyjne przygotowane przez zaproszonych do naszego miasta aktorów Teatru Atofri. Nagrodzony projekt, adresowany do mam i dzieci od 6 do 18 miesiąca życia, odbył się na nowopowstałej Scenie Mikro dedykowanej najmłodszym widzom. Zapoczątkował nowy i dynamicznie rozwijający się Teatrze Miejskim nurt spektakli i działań edukacyjnych dla dzieci.

Dzieci, tak jak słoneczniki światła, potrzebują przyjaznego miejsca i mądrej edukacji artystycznej. Dlatego wkładamy wiele wysiłku i starań ażeby najmłodsi, ich rodzice i nauczyciele czuli się dobrze w teatralnym domu w Gliwicach. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od niedawna współtworzą naszą linię repertuarową i edukacyjną dla dzieci oraz tym wszystkim, którzy oddali na nas swój głos w Konkursie.

Zapraszamy do Teatru, już niedługo premiera „Dzieci z Bullerbyn"! – powiedział odbierając nagrodę Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

(-)
Materiał organizatora
17 października 2017

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki