Teatrana odpowiedź na młyn i krzyż

"Performer" - reż. Bartosz M. Martyna - Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Pokaz przedpremierowy 19 września, czwartek, godz. 19.00. Kim jest performer? Czym jest performans? Te dwa pytania funkcjonują w świadomości „przeciętnego zjadacza chleba” obok pytań: „jak żyć?” lub „czym jest prawda?”.

Koegzystują, rzecz jasna, w pewnym od siebie dystansie, wszak konieczne jest posiadanie priorytetów. Nadszedł czas by ponownie zadać pytania o preformans i performera – i tak oto padną ze sceny wpisane w pełni autorski monodram zatytułowany Performer. Jak na niedoszłego filozofa przystało, postawienie ich przez autora, nie daje gwarancji uzyskania jednoznacznej odpowiedzi; lecz jak mówią słowa piosenki – „nie o to chodzi by złapać króliczka...".
Na scenie gościnnie pojawi się performer,  gwiazda światowego formatu – Otto Skrävlare.

Spektakl współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Śląskiego.

Celem cyklu wieczorów jest prezentacja osiągnięć polskiego Teatru Tańca i Teatru Ruchu, poprzez pokazanie dorobku solowych wykonawców oraz zespołów odwołujących się do różnorodnych trendów, technik i stylów istniejących współcześnie w tej formie sztuki. Prezentacja dokonań młodego środowiska Teatru Tańca, nieistniejącego wciąż jeszcze w „oficjalnym" obiegu, nieposiadającego żadnego profesjonalnego zaplecza instytucjonalnego, staje się realna dzięki Scenie E12.

Projekt realizowany w ramach autorskiego programu Aleksandry Dziurosz „Warszawskie Centrum Tańca" przy współpracy Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
Koordynator: Magda Chabros, 22 586 42 04, m.chabros@mckis.waw.pl
Współorganizator: Warszawski Teatr Tańca Aleksandry Dziurosz; Stowarzyszenie Strefa Otwarta.
Promocja: Ewa Kacprzak-Krzysik, tel. 22 586 42 37, 667 550 545, e-mail: e.krzysik@mckis.waw.pl

(-)
Materiał Teatru
12 września 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia