Teatry Europy w Łodzi

1. Międzynarodowy Festiwal Teatralnej Klasyki Światowej "Nowa Klasyka Europy"

Spektakle, dyskusje, warsztaty - najciekawsze propozycje teatrów Europy w Łodzi
NOWA KLASYKA EUROPY - I Międzynarodowy Festiwal Teatralny Klasyki Światowej to dyskusja nad współczesnymi odczytaniami klasycznej literatury światowej. To przegląd propozycji najważniejszych scen teatralnych w poszukiwaniu spektakli, które mogą stać się częścią nowego kanonu inscenizacyjnego Europy

Festiwalowym prezentacjom towarzyszyć będzie szeroko zakrojony projekt edukacyjny, promujący ideę teatru jako miejsca otwartego, przestrzeni kreatywnej i pola dla publicznej debaty. Składać się na niego będą liczne imprezy towarzyszące , w tym m.in. przegląd filmów autorów i reżyserów związanych z festiwalem czy sierpniowy piknik na podwórzu Teatru im. Stefana Jaracza.

Szczegółowy program wydarzeń festiwalowych i spektakli zostanie ogłoszony we wrześniu. Zaproszone tytuły będą prezentowane w Polsce po raz pierwszy. To nagradzane spektakle z takich teatrów i kompanii, jak moskiewski Teatr Nacji, Teatr Storchi w Modenie czy Change Performing Arts z Mediolanu. Wszystkie bieżące informacje o festiwalu będą publikowane na stronie www.nowaklasyka.pl.

Czas i miejsce:
- 19-28 listopada 2010 roku
- Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego
- zaprzyjaźnione placówki, klubokawiarnie, ośrodki edukacyjne.

opr. MW
Materiały Festiwalu
28 lipca 2010

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...