Teatry niezależne

\\"Pasaż(e) Sztuki\\" w Łodzi

W ramach projektu Pasaż(e) sztuki, realizującego różnego rodzaju wydarzenia artystyczne mające miejsce na ulicy Piotrkowskiej, odbędą się spektale zaproszonych grup teatralnych z Lwowa i Słupska.

Pasaże teatralne organizuje Teatr Nowy.
20 sierpnia wystąpi Teatr Wosskriesinnia z Lwowa ze sztuką Prospero w reżyserii Jarosława Fedoryszyna. Spektakl ukraińskiego teatru to niezwykle barwne przedstawienie oparte na szekspirowskiej Burzy, utrzymane w feerycznym i onirycznym nastroju.
Czas trwania: 60 min.

Ukraińska Wosskriesinnia to jedna z najwybitniejszych scen niezależnych Europy Środkowej. Zdobywca wielu nagród, uczestnik festiwalu w Edynburgu, Kairze i Wrocławiu. Teatr Woskriesinnia pod dyrekcją Jarosława Fedoryszyna – absolwenta reżyserii Instytutu Teatralnego w Charkowie i moskiewskiego GITES bardzo szybko podbił serca lwowskiej publiczności prezentując światową dramaturgię, która dotąd nie była prezentowana na scenach dramatycznych Ukrainy. Krok po kroku, wypracowywano własną, charakterystyczną formułę sceniczną, łączącą tradycyjne psychologiczne aktorstwo z nowatorską formą plastyczną.

29 sierpnia w Pasażu L. Schillera o 21.00 wystąpi Teatr Nowy im. Witkacego (Słupsk), Witkacy: 20 do X-tej w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego.

Pasaż im. L. Schillera

20 sierpnia o 21.00

(-)
Materiały Organizatorów
14 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia