Tęcza gra „Daszeńkę..." i pomaga zwierzakom.

"Švejk" - reż. Joanna Zdrada - Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

Już w tę sobotę przed spektaklem o przygodach Daszeńki (6.10, godz. 11.00), młodzi widzowie spotkają się z podopiecznymi Fundacji Dziki Azyl - Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt. Tęczę odwiedzą jeże i puszczyk. Dowiemy się m.in. jak można pomagać jeżom przed zimą...

 

A spektakl podpowie, jak zajmować się małym psiakiem. Zapraszamy.

Dziki Azyl będzie też wdzięczny za pomoc rzeczową. Można ją przynieść do Tęczy. Potrzebne są m.in.: ręczniki papierowe, papier toaletowy, podkłady jednorazowe, płatki owsiane górskie, karma dla ptaków, rękawiczki jednorazowe, biszkopty, karmy mięsne z zawartością mięsa powyżej 70%, chusteczki nawilżone dla niemowląt i mleko kozie.

Coraz bliżej do premiery

W ramach nowej akcji, "Czwartki dorosłego widza", Teatr Lalki Tęcza w Słupsku pracuje nad wystawieniem „Švejka" według prozy Jaroslava Haška, w reżyserii Joanny Zdrady.
Premiera - 11 października.
Na scenie słupskiego Teatru Lalki „Tęcza" mają Państwo okazję zderzyć swoje wyobrażenie na temat ikony czeskiej literatury z przewrotną interpretacją Joanny Zdrady.
Lekka forma, balansująca na krawędzi klaunady, jest pretekstem do wypowiedzi na temat jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii. Pod pozorami dowcipu Szwejk piętrzy sensy, a humor i parodia stają się sposobem na przetrwanie czasu wielkich społecznych i politycznych zmian.
W tytułową rolę wcieli się Maciej Gierłowski.

Premiera 11. października 2018 roku, o godz. 19.00.

Notki o twórcach:

Joanna Zdrada - Absolwentka Vysokej Školy Múzických Umení w Bratysławie - kierunek reżyseria teatralna i dramaturgia (licencjat) oraz reżyseria teatralna (magister). Odbyła półroczne stypendium w Drama Department of Goldsmiths University of London. Stypendystka Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Visegrad Fund. Współpracuje z teatrami w Polsce, w Czechach i na Słowacji.
Pavel Hubička - absolwent Wydzialu Scenografii w Katedrze Alternatywnego Teatru Akademii Muzycznej w Pradze. Pracował w Studiu Filmu Animowanego w Pradze oraz jako etatowy scenograf w Naivnim Divadle w Libercu. Wielokrotnie współpracował ze znanym czeskim reżyserem Petrem Nosalkiem oraz kompozytorem Pavlem Helebrandem. Zaprojektował scenografie i kostiumy do ponad 140 spektakli w Czechach, Polsce, Estonii, Rosji, Szwecji, Słowacji i na Węgrzech.

REPERTUAR w październiku i listopadzie 2018 r.
Sobotnie i czwartkowe spektakle w siedzibie Tęczy przy ul. Waryńskiego w Słupsku:

sobota, 6 października
godz. 11.00 - „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka"

czwartek, 11 października
godz. 11.00 - „Švejk" - PREMIERA

sobota, 13 października
godz. 11.00 - „Ignatek szuka przyjaciela"

sobota, 20 października
godz. 11.00 - „Piękna i Bestia"

sobota, 27 października
godz. 11.00 - „Piękna i Bestia"

sobota, 3 listopada
godz. 11.00 - „Ignatek szuka przyjaciela"

czwartek, 8 listopada
godz. 11.00 - „Švejk"

sobota, 10 listopada
godz. 11.00 - „Niedźwiedź i Masza"

Zapraszamy. Zespół promocji PTL Tęcza w Słupsku.
Repertuar może ulec zmianie.

(-)
Materiał Teatru
4 października 2018
Portrety
Joanna Zdrada

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia