Tejkowski znowu dyrektorem u Siemaszkowej

zmiany na fotelu dyrektora rzeszowskiego teatru

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej zmiana dyrektora. Na swoje stanowisko wrócił Przemysław Tejkowski, zawieszony w ubiegłym tygodniu członek zarządu TVP. Dyrektor Waldemar Matuszewski złożył wczoraj wypowiedzenie

Matuszewski był dyrektorem teatru przez 8 miesięcy, rozpoczął w teatrze remonty, a także budowę Sceny Letniej. - Będę teatr i Rzeszów wspominał bardzo miło, dobrze mi się tu pracowało, szkoda tylko, że nie zdążyłem zrealizować wszystkich swoich projektów - tłumaczy dotychczasowy dyrektor. - Złożyłem wypowiedzenie wczoraj, teraz musi je zatwierdzić zarząd województwa, który zbiera się we wtorek.

Dyrektor Tejkowski ma zamiar kontynuować te prace. - Remonty były zaplanowane i konieczne: rozpadająca się Holzerówka, podwórko i część teatru od strony garderób - wyjaśnia Tejkowski. - Scena Letnia była moją ideą. Nie widzę powodu, dla którego nie miałaby być kontynuowana jej budowa.

Tejkowski dyrektorem teatru został w kwietniu 2007 roku. Na to stanowisko wybrał go, w drodze konkursu, zarząd województwa, zdominowany przez członków Prawa i Sprawiedliwości. Tejkowski jest postrzegany jako sympatyk PiS. Brał udział w kampanii wyborczej tej partii, organizował wiece wyborcze, użyczał głosu w spotach wyborczych, pisał scenariusze spotkań. W styczniu został członkiem zarządu TVP. W ubiegłym tygodniu został zawieszony w wykonywaniu obowiązków w telewizji. Przemysław Tejkowski na czas pracy w TVP wziął urlop. Teraz mógł wrócić do teatru.

Małgorzata Froń
Nowiny Gazeta Codzienna
3 września 2010

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki