Terapia teatrem, czyli "Albertiana"

XII edycja Festiwalu "Albertiana 2012"

12 marca na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się 12. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2012".

W eliminacjach regionalnych do "Albertiany" wzięły w tym roku udział 62 zespoły teatralne i 26 solistów z 72 ośrodków w całej Polsce. Na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego - jak co roku - zobaczymy zdobywców I miejsc: pięć zwycięskich zespołów teatralnych oraz pięciu najlepszych solistów (ich lista znajduje się poniżej). Na widowni zasiądą również laureaci II i III miejsca. W czasie Festiwalu odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Radwanek.

Tym razem podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" zaprezentują przedstawienie pt. "Piekarenka Brata Alberta". Opowiada on historię Adama Chmielowskiego, artysty malarza, który porzucił malarstwo, aby pomagać osobom bezdomnym i biednym. Autorką scenariusza "Piekarenki" jest Marta Guśniowska. Spektakl reżyseruje Anna Dymna. Jak co roku, swoich głosów bohaterom przedstawienia użyczają aktorzy Starego Teatru w Krakowie: Anna Dymna, Aldona Grochal, Ewa Kaim, Beata Paluch-Zarycka, Anna Radwan, Roman Gancarczyk, Krzysztof Globisz, Adam Nawojczyk i Zbigniew Ruciński.

"Albertiana" rozpocznie się o godz. 11.00. Uroczystość poprowadzą: Anna Dymna, Lidia Jazgar i Piotr Boruta.

(-)
Polska Gazeta Krakowska
10 marca 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...