Tewje Mleczarz i jego pięć córek

"Skrzypek na dachu" - reż. Emil Wesołowski - Opera Krakowska w Krakowie

21 czerwca o godz. 20 odbędzie się premiera niezwykłego widowiska plenerowego w samym sercu krakowskiego Kazimierza (Dawna Gazownia Miejska na Kazimierzu).

Jeden z najsłynniejszych musicali, po premierze w 1964 roku na Broadwayu wszedł na stałe do repertuaru scen muzycznych na całym świecie. Historia ubogiego Tewje Mleczarza z Anatewki i jego pięciu córek, które trzeba wydać za mąż, zawdzięcza swoją popularność uniwersalizmowi. Któż z nas nie chciałby być bogaty, któż z nas nie wadzi się z Bogiem, nie odczuwa ciśnienia upływającego czasu, nie podejmuje wyborów między tradycją a wdzierającym się w życie nowym, któż z nas nie szuka w końcu sposobu, by ocalić siebie w nieobliczalności i nieprzewidywalności tego świata?

A wszystko to podane pogodnie, z humorem lub filozoficzną zadumą i wiarą w istniejący porządek...

Naszego "Skrzypka na dachu" przedstawimy w niezwykłym miejscu - w samym sercu sławnej dzielnicy Krakowa - Kazimierz, w jego unikalnej atmosferze, gdzie panuje wielojęzyczny zgiełk i rozlega się klezmerska muzyka. Niepowtarzalny klimat przedwojennych żydowskich ulic i placów będzie tłem dla widowiska muzycznego, które Opera Krakowska przygotowała specjalnie dla uczczenia swojego jubileuszu 60. rocznicy istnienia, przypadającej w październiku br.

Uprzejmie informujemy, że spektakl plenerowy "Skrzypek na dachu" (21, 22, 23.06.) w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych nie podlega przeniesieniu.

W razie odwołania spektaklu Kasa Opery będzie zwracała należność za bilety. Informację na ten temat zamieścimy na stronie internetowej Opery Krakowskiej odpowiednio w dniach 21, 22 i 23 czerwca do godz. 14.00. Podczas spektakli plenerowych obowiązuje bezwzględny zakaz używania parasoli, ponieważ mogą one przeszkadzać innym widzom.

Kolejne spektakle: 22 i 23 czerwca (godz. 20.00).

(-)
Materiał Teatru
23 maja 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia