To misja

"I love war! Traktat o dobrej wojnie" - reż. R. Haddad - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza dziś - 22 grudnia roku o godzinie 19.00 na pokaz "I Love War. Traktat o dobrej wojnie"

Reżyser Reda Paweł Haddad wraz z grupą OBYWATELE RP, amatorów i zawodowych aktorów wybranych podczas jesiennego castingu, wziął na warsztat temat wojny.

"I Love War. Traktat o dobrej wojnie" to szczera opowieść o tym co jest dla nas najważniejsze. O tym bez czego nasza zachodnia tożsamość i bezpieczeństwo nie może się obejść. Demokracja, Sprawiedliwość i Miłość!

"I Love War. Traktat o dobrej wojnie" przygotował kolektyw twórczy składający się z utalentowanych, wierzących w Sprawę amatorów, oraz równie oddanych Prawdzie zawodowców. Cała ekipa (performerzy, reżyser, mistrzowie oświetlenia, kompozytor, artyści video) pracuje za darmo. Mówią, że ta praca to służba naszej cywilizacji oraz przypominanie o tym co najważniejsze. "To jest misja, której nie da się przeliczyć na pieniądze." Swoje przedstawienie dedykują wszystkim, którym leży na sercu zwycięstwo naszego świata i naszych wartości.

"I Love War. Traktat o dobrej wojnie" składa się z autorskich modułów - różnorodnych form artystycznej ekspresji: musical,taniec, recytacja, iluzja, wykład naukowy, projekcja video, teatr lalek... jednakże przede wszystkim jest propozycją - spotkania - zatrzymania się na chwile i wspólnej refleksji nad losami naszego cierpiącego świata.

Ostatni z pokazów premirowych odbędzie się 22 grudnia 2010 roku o godzinie 19.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Pokazy odbywają się w ramach projektu PLACÓWKA NOWEGO TEATRU, który jest programem promocji młodych artystów teatru wszystkich specjalności. W ramach Placówki Instytut Teatralny udostępnia twórcom swoją salę teatralną wraz z infrastrukturą techniczną oraz niewielkim budżetem na rozwijanie projektów, których premiery znajdą się później w repertuarze polskich teatrów.

bilety: 20 PLN

(-)
Materiały Teatru
22 grudnia 2010

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...