To musi boleć

"Herosi transformacji. Pożar w burdelu odc. 16" - reż. Michał Walczak - Teatr WARSawy

Od czerwca - po półrocznej nieobecności - wraca do nas "Pożar w burdelu" z szesnastą premierą. Program powstały z okazji 25-lecia wolnych wyborów nosi tytuł "Herosi Transformacji". A w sierpniu - w siedemdziesiątą rocznicę Powstania warszawskiego - wraca przebojowa "Gorączka powstańczej nocy".

Po kilkumiesięcznej nieobecności burdelartystów na Rynku Nowego Myślenia zapraszamy na:

"Herosi Transformacji" - Odcinek 16.

Do Warszawy zjeżdżają się Herosi Transformacji, aby świętować rocznicę obalenia komunizmu i wspominać mityczny rok 1989. Jest wśród nich Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Grzegorz Lewandowski, HGW, ale też ludzie kultury: Joanna Szczepkowska i Burdeltata - założyciel pierwszego w Polsce klubu go-go. W trakcie obchodów jeden z Herosów zostaje porwany. Trop prowadzi do ukrytego w Bieszczadach PGR-u, w którym zatrzymał się czas i trwa komuna. Herosi muszą walczyć z krwiożerczymi mutantami-ofiarami transformacji. Czy uda im się przetransformować Polskę do końca?

Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów "Pożar w burdelu" na zamówienie Domu Spotkań z Historią pokaże rewię osiągnięć i cudów gospodarczych. Ludzi sukcesu, ale także - nieudaczników, wykolejeńców i mutantów. Na podstawie nie publikowanych dokumentów i nagrań odtworzymy kulisy transformacji, pokażemy dylematy i stresy bohaterów.

"Pożar w burdelu" wraca do Teatru Warsawy z najbardziej politycznym i krwawym show w historii burdelu. Transformacja musi boleć.

Najlepszy towar w mieście: Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórska, Monika Babula, Lena Piękniewska, Betty Q, Andrzej Konopka, Maciej Łubieński, Tomasz Drabek, Mariusz Laskowski, Oskar Hamerski, Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich.

Scenografia: Alicja Kokosińska
Kostiumy: Diana Szawłowska
Scenariusz: Maciej Łubieński, Michał Walczak
Muzyka: Wiktor Stokowski&Michał Górczyński
Reżyseria: Michał Walczak

Gramy:
31 maja, godz. 21:30
1 czerwca, godz. 21:00
2 czerwca, godz. 20:00
3 czerwca, godz. 21:00
4 czerwca, godz. 20 (wstęp wolny po rejestracji na www.wylaczsystem.pl od 28 maja)

Bilety w cenie 70 zł. Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99

(-)
Materiał Teatru
31 maja 2014
Teatry
Teatr WARSawy
Portrety
Michał Walczak

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia