To opowieść nie tylko dla dziewczyn

"Kopciuszek" - reż. Przemysław Jaszczak - Teatr Lubuski w Zielonej Górze

11 maja, Lubuski Teatr zaprasza na "Kopciuszka" wg braci Grimm i Charles'a Perraulta w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Zapraszamy na spotkanie z Kopciuszkiem - bohaterką jednej z najbardziej popularnych na całym świecie baśni, którą prezentujemy w zupełnie nowej odsłonie - zachęcają realizatorzy. Historię opartą na motywach znanych z przekazów Charlesa Perraulta i braci Grimm, urozmaicono o kilka wątków fantastycznych. Pojawi się zatem dużo magii - pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic.

Klimat spektaklu pozostaje w ścisłym związku z dziecięcym zamiłowaniem do bezpiecznego i "kontrolowanego" strachu, jakiego dostarczają baśnie. Wszystko przedstawiane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje będące dodatkowym atutem Kopciuszka. Wykorzystane zostały tu także elementy teatru lalek i teatru formy.

Spektakl porusza ważne i bliskie dzieciom tematy, takie jak poczucie niesprawiedliwości, odrzucenie, samotność , rywalizacja pomiędzy rodzeństwem. To zatem "baśń drogi", jaką musi przebyć Kopciuszek, aby stać się sobą i odnaleźć miłość. Chłopcy, nie dajcie się zwieść! To opowieść nie tylko dla dziewczyn. Znajdziecie tu także coś dla siebie. Książę Arian jest bowiem wytrawnym wojownikiem.

(-)
Materiał Teatru
7 maja 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia