TR ONLINE - Zostań w domu, nie wychodź z teatru! - Uroczystość

"Uroczystość" - reż. Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa

W najbliższą sobotę, 30 maja 2020 roku o godzinie 20:00, odbędzie się kolejny specjalny pokaz online (poprzez Facebook Live TR Warszawa i Vimeo) spektaklu TR Warszawa. Tym razem zapraszamy na "Uroczystość" w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Nagranie na Vimeo będzie uzupełnione o napisy w języku angielskim i polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020). Specjalny pokaz rejestracji "Uroczystości" odbywa się w ramach akcji TR Warszawa Zostań w domu, nie wychodź z teatru!.

30 maja około godziny 22:30 zapraszam na spotkanie z twórcami i twórczyniami przedstawienia (na Facebook Live TR Warszawa).
1 czerwca 2020 roku o godzinie 17:00 na Facebook Live TR Warszawa odbędą się Warsztaty Otwarte online dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę na temat przedstawienia.

"Uroczystość" Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca, głowy rodziny, i jeśli to właśnie on znajdzie się w centrum podejrzeń? "Uroczystość" to trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

Premiera przedstawienia odbyła się 5 czerwca 2001 roku w TR Warszawa. Spektakl pokazywany był m. in. na pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Dialog" we Wrocławiu w 2001 roku, a także na Jeruzalem Festival (Izrael), Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (Łódź), Spielart (Monachium), Festiwalu LIFT (Londyn), 36. Festiwalu BITEF (Belgrad), 56. Festival d'Avignon (Francja), Wiener Festwochen (Austria) oraz w Hebbel am Ufer Theater (Berlin), Dublinie (Irlandia) oraz St. Ann's Warehouse (Nowy Jork).

W zarejestrowanym spektaklu występują: Jakub Adamus, Andrzej Chyra, Ewa Dałkowska, Jan Dravnel, Christian Emany, Adam Ferency, Roma Gąsiorowska, Wojciech Kalarus, Marek Kalita, Marek Kępiński, Redbad Klijnstra, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Zygmunt Malanowicz, Marcin Mazurek, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Stanisław Sparażyński, Danuta Stenka, Aleksandra Stępowska, Danuta Szaflarska oraz Katarzyna Warnke.

Już dziś zapraszam na kolejny sobotni specjalny pokaz rejestracji spektaklu TR Warszawa - "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" w reżyserii Przemysława Wojcieszka oraz spotkanie z twórcami oraz twórczyniami (6 czerwca 2020 roku), a także na poniedziałkowe Warsztaty Otwarte (8 czerwca 2020 roku).

W załącznikach znajdziecie Państwo materiały prasowe o spektaklach "Uroczystość" i "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię". Będę wdzięczna za informowanie o całym programie TR Online, który dostępny jest na stronie nie wychodź z teatru.

Jednocześnie pragnę poinformować, że do tej pory w programie TR Online (specjalnych pokazach rejestracji spektakli, spotkaniach, warsztatach, wykładach i wydarzeniach premierowych) wzięło udział ponad 42 500 osób.

Kaja Stępkowska
Materiał nadesłany
28 maja 2020
Teatry
TR Warszawa
Portrety
Grzegorz Jarzyna

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia