Transmisja internetowa na scenie Teatru Śląskiego

"Przygody Sindbada Żeglarza" reż. Jarosław Kilian

6 grudnia na dużej scenie Teatru Śląskiego odbędzie się transmisja internetowa przedstawienia "Przygody Sindbada Żeglarza" w reż. Jarosława Kiliana.

Któż nie lubi opowieści o dalekich krajach, niezwykłych wydarzeniach, tajemnicach, niebezpiecznych przygodach, które dobrze się kończą? Kto nie marzył o wyprawach w nieznane, o poznawaniu nowych miejsc i światów, ukrytych się tam, gdzie nie sięga nasz wzrok? Pragnienia te, bliskie dzieciom, i dorosłym, są też jednym ze stałych wątków spotykanych w światowej literaturze, między innymi w „Księgach z tysiąca i jednej nocy". Poetycką wersję przygód dzielnego chłopca, Sindbada, stworzył Bolesław Leśmian, pisząc jedną z najpiękniejszych powieści dla dzieci i młodzieży, zachwycającą kolejne pokolenia czytelników. Na sceniczną podróż w świat przygód, marzeń i fantazji zapraszamy nie tylko najmłodszych widzów.

Pragniemy poinformować o podjętej współpracy pomiędzy TVP i Teatrem Śląskim przy emisji internetowej w TVP spektaklu pt. "Przygody Sindbada Żeglarza" Bolesława Leśmiana, w adaptacji Andrzeja Rychcika, w reżyserii Jarosława Kiliana, z choreografią Katarzyny Anny Małachowskiej, z piosenkami do słów Jarosława Kiliana i z muzyką Grzegorza Turnaua, który odbędzie w Teatrze Śląskim na Dużej Scenie w dniu 6 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 i który będzie jednorazowo transmitowany przez TVP "na żywo" kodowanym sygnałem do sieci internetowej do uprawnionych ok. 100 szkół na terenie całego kraju.

06.12.2012, godz. 10.00 - Duża Scena

(-)
Materiał Teatru
5 grudnia 2012
Portrety
Jarosław Kilian

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia